Anykštėnams abiturientams nepatinka per ilga pertrauka…

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos feisbuko nuotr.

Nuo per ilgo ekrane mokymosi skauda pilvą. Nukentėjo matematikos, fizikos, chemijos žinios. Gimnazija gailisi vėlokai įsigijusi dešimt hibridinių klasių.

Šią pavasario atostogų savaitę pradedami skiepyti Anykščių rajono abiturientai. Kaip sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Žiogelis, šiomis dienomis planuojama gauti 600 „AstraZeneca“ ir 500 „Pfizer” vakcinų dozių – šiek tiek jų bus skirta abiturientams.
Šiemet Anykščių Jono Biliūno gimnaziją baigia 86 abiturientai. Bene visi jie, anot gimnazijos direktorės Reginos Drūsienės, nepatenkinti, kad nuo Paskutinio skambučio, aidėsiančio gegužės 21-ąją, iki pirmo egzamino bus per ilga pertrauka: Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas – tik birželio 7 d.
– Abiturientai skaičiuoja: iki to laiko jau trys egzaminai būdavo išlaikyti. Pertrauka visai išmuš iš vėžių, jei konsultacijos ir toliau tevyks penkiems mokiniams. Egzaminai nusitęs į liepos mėnesį. Žiūrėjau į kalendorių: anksčiausiai abiturientų išleistuvės galėtų vykti tik liepos 26-jąją, – sakė J. Biliūno gimnazijos direktorė R. Drūsienė.


Nuo per ilgo ekrane mokymosi skauda pilvą

Beveik penki mėnesiai mokomasi nuotoliniu būdu. Tai naujas ir niekados dar nepažintas procesas. Kaip temainfo.lt sakė devintokė Ugnė, nuotolinis mokymasis – savarankiškas mokymasis. Vilniaus universiteto mokslininkai pernai rengė projektą „Nuotolinis vaikų ugdymas pandemijos dėl COVID-19 metu: grėsmės bei galimybės ekosisteminiu požiūriu“. Pateiktais duomenimis, daugiau nei trečdalio vaikų emocinė būsena bei elgesys karantino metu pablogėjo: kuo ilgiau vaikai buvo prie ekranų mokymosi tikslais, tuo daugiau jie skundėsi pilvo negalavimais, galvos ar kitokiais skausmais; mokinių miego trukmė sumažėjo; motyvacija mokytis pablogėjo pusei vaikų (50 proc.), pagerėjo – 20 proc. vaikų.
Tai buvo tuomet, kai karantinas truko porą mėnesių. Kokia vaikų savijauta namuose praleidus pusę mokslo metų?


Įsigyta dešimt hibridinių klasių

Viena didžiausių šiandienos mokinių svajonių – grįžti į klasės suolą. Ir ne tik dėl to, kad jie pasiilgo bendraklasių, bendravimo ar lakstymo koridoriais, o dėl to, jog daugelis supranta, kaip sunku mokytis, kai tik per nuotolį padeda mokytojas.
Gimnazijos direktorės R. Drūsienės nuomone, labiausiai nukentėjo matematikos, fizikos, chemijos žinios. Be mokyklinės lentos, be laboratorinių ir fizikinių bandymų šiuos mokslus krimsti sunku.
– Įsigijome dešimt hibridinių klasių. Tai nuotolinio sinchroninio mokymo įranga – mokytojas gali dėstyti pamoką prie lentos. Gaila, kad ši naujovė pas mus atsirado vėlokai, – sakė direktorė.


Studentišką gyvenimą stebi per zoom programėlę

Dvyliktokai gyvena tarsi rūke, kur niekas neaišku, kiekvieną mėnesį tikėtasi, kad netrukus leis grįžti į mokyklą, kad tada pasispaus ir pasiruoš egzaminams. Kaip teigia temainfo.lt kalbinti abiturientai, belieka džiaugtis, kad jie – ne karantino pirmakursiai studentai. Daugelis pastarųjų gyvai dar nematė savo kursiokų, neišgėrė pirmo bokalo alaus su naujais bendramoksliais, nenuvažiavo iki paskutinės maršruto stotelės įlipęs ne į tą troleibusą, nevaikščiojo Universitetų koridoriais, nesižavėjo rimtais bei savimi pasitikinčiais vyresniais studentais. Kai kurie anykštėnai pirmakursiai dar nė neišvažiavo iš namų, studentišką gyvenimą stebi per „Zoom” programėlę gulėdami lovoje.
Ką jau kalbėti apie įsimintiniausias gyvenimo šventes – Šimtadienį, Paskutinį skambutį, Išleistuves: vieną jau teko praleisti namuose, didelė tikimybė, kad kitas dar teks.


temainfo.lt