Anykštėnai žada restauruoti Jono Biliūno kapo paminklą

Kaip praneša Anykščių rajono savivaldybė, liepos 7 d. rajone lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė ir Apskaitos, paveldotvarkos planavimo skyriaus vedėja Bronislava Raupienė.

Vizito metu buvo aptartos problemos, iškylančias tvarkant Anykščių rajono kultūros paveldo objektus ir pritaikant juos šiuolaikiniams poreikiams.

Vizitas truko visą dieną. Svečius lydėjo Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevičius, Statybų skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius bei Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė kultūros paveldui Daiva Stankevičienė.

Buvo aplankyti jau sutvarkyti ir įvairiai veiklai pritaikyti statiniai Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio komplekso dalis (buvusi mokykla, šiuo metu veikianti kaip multifunkcinis centras), Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia ir dešiniajame jos bokšte įrengta apžvalgos aikštelė, bei planuojami restauruoti statiniai Okuličiūtės dvarelis (jo yra parengtas restauravimo ir pritaikymo viešojo kultūrinio turizmo reikmėms techninis projektas, numatoma teikti paraišką gauti finansavimui iš ES fondų), Siaurojo geležinkelio Anykščių stoties prekių sandėlys (jo kapitaliniam remontui taip pat bus teikiama paraiška finansavimui gauti), Kurklių sinagoga, Šeimyniškėlių piliakalnis ir didžiausias rajone Raguvėlės dvaras. Su pastarojo šeimininkais buvo aptarta centrinių dvaro rūmų koncepcija, galimi finansavimo būdai.

Svečiai aplankė rašytojo Jono Biliūno kapą ir pritarė Restauravimo tarybos išvažiuojamame posėdyje priimtam sprendimui būtina atlikti antkapio paminklo restauravimo-konservavimo darbus.

 

Parengta pagal Anykščių rajono savivaldybės inform.