Anykštėnai sunerimę: AKM užfiksuotas privačiame ūkyje

Anykštėnai sunerimę: liepos 2 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba afrikinį kiaulių marą (AKM) nustatytė privačiame ūkyje. AKM užfiksuotas Debeikių seniūnijos Puodžių kaimo dviejų kiaulių tvarte.

Kaip skelbia vmvt.lt, viena kiaulė pati nugaišo, kita nugaišinta ir pristatyta į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratoriją tolimesniam tyrimui.

Be to, pusės kilometro atstumu nuo AKM židinio rasta šernų gaišenų.

Nuo šiol Anykščių rajono savivaldybė priskiriama AKM užkrėstai teritorijai, kurioje nuolat randamos kritusių šernų gaišenos.

Aplink ligos židinį nustatytos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos. Jose pradėti kiaulių laikymo vietų patikrinimai, atliekami klinikiniai tyrimai.

VMVT tęsia tyrimą – aiškinasi AKM viruso patekimo į laikymo vietą kelius.

Liepos 4 d. buvo sušauktas Anykščių rajono Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo Anykščių rajono meras Kęsturis Tubis,  administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Rasalas, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Dainius Žiogelis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Baura ir kiti specialistai, seniūnijų seniūnai. Pati Savivaldybė kol kas apie šį susitikimą nepraneša.

 

temainfo.lt