Anykštėnai nepakeitė užrašo „Čia gera sugrįžti”

Anykščiuose, matyt, dar nėra taip gera gyventi, kad šiandienos popietės orą anykštėnai įvertino kaip blogą ir atšaukė akciją susiburti Šventosios upės kairiojoje krantinėje ir jau dešimtmetį skaičiuojantį užrašą „Čia gera sugrįžti“ pakeisti šūkiu „Čia gera gyventi“.

„Sulaukę palankesnio oro kviesime susiburti Anykščių miesto centre, Šventosios upės kairiojoje krantinėje, ir drauge pakeisti jau dešimtmetį miestą puošiantį užrašą ČIA GERA SUGRĮŽTI į ČIA GERA GYVENTI. Atėjo laikas patiems anykštėnams – čia gyvenantiems, grįžusiems ar persikėlusiems iš kitų rajonų – garsiai ištarti ir parodyti, kad Anykščiai yra vieta, kurioje gera kurti, atrasti bendraminčių, įgyvendinti svajones ir tiesiog gyventi”, – kartojasi Anykščių rajono savivaldybė.

Dabar anykštėnai jau skelbia kitas akcijas. Tarp jų – apie gegužės 23 d. Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Koplyčia) rengiamą „Anykštėnų forumą“.

„Esame verti tokio miesto, kokį patys sukuriame“, – sako NVO Tarybos pirmininkė Monika Peldavičiūtė ir teigia tikinti, jog kiekvienas anykštėnas turi matymą, ko labiausiai reikia miestui ar jo gyvenamajai aplinkai. Forume bendruomenės, NVO, neabejingi gyventojai bei savivaldos atstovai galės siūlyti ir diskutuoti, kaip pagerinti Anykščių gyvenamąją aplinką ir infrastruktūrą, kuo mes norime būti ir kaip turi atrodyti žalioji Lietuvos viršūnė. Kartu su savivaldos atstovais ieškosime būdų, kaip stiprinti bendradarbiavimą ir įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą. Jaunimas ir visos kitos piliečių grupės kviečiamos pasisakyti, ko trūksta Anykščiuose jų savirealizacijai ir kūrybai skatinti. Nagrinėsime ir miesto bei rajono santykį – ką miestas ir rajonas gali pasiūlyti vienas kitam, kaip plėtoti tvarią ekonomiką, tad rajono gyventojai taipogi kviečiami aktyviai dalyvauti. Pasaulio anykštėnams bus sudarytos galimybės stebėti forumą ir pasisakyti internetu.

Šiuo renginiu siekiama skatinti gyventojus aktyviai dalyvauti ir padėtų priimti jiems svarbius spendimus. Matant socialines-demografines regionų ir valstybės problemas, privalome vienytis ir ieškoti inovatyvių būtų situacijai keisti. Į renginį savo patirtimi pasidalinti atvyks Kauno Šančių bendruomenės atstovai, architektas Audrys Karalius ir kiti svečiai”, – skelbia Anykščių rajono savivaldybė.

 

Parengė Adelija Varnaitė

temainfo.lt archyvo nuotr.