Anykštėnai kviečia pagražinti Buteikių piliakalnį

2017-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Piliakalnių metais. Anykščių rajono savivaldybės administracija kartu su Nevėžos kaimų bendruomene kviečia įprasminti Kovo 11-osaios datą ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti netradiciškai – drauge tvarkyti Kurklių seniūnijoje stūksantį Buteikių piliakalnį ir senąją gyvenvietę.

„Piliakalniai yra ne tik baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis, tai – mūsų valstybingumo liudijimas ir įkvėpimo šaltinis. Daugiau nei pusė Anykščių rajono piliakalnių yra sutvarkyti, pritaikyti turistų poreikiams ir gausiai lankomi, kita jų dalis dar laukia lankytojų, o ir tvarkymo darbų: būtina iškirsti nevertingus krūmokšnius, išrinkti šakas. Ne išimtis yra ir Buteikių piliakalnis“, –sakė šio piliakalnio tvarkymo idėjos autorė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stankevičienė.

Anot specialistės, prie iniciatyvos aktyviai prisideda Nevėžos kaimų bendruomenė, todėl tikimasi, kad kovo 11 d. į Kurklių seniūniją susirinks ir daugiau ne tik Anykščių, bet ir kitų rajonų gyventojų, neabejingų krašto kultūrai ir jos puoselėjimui.

Norintieji prisijungti prie Buteikių piliakalnio ir senosios gyvenvietės tvarkymo darbų kovo 11 d. 10 val. kviečiami rinktis šalia piliakalnio, o 13 val. – dalyvauti šventiniame bendruomenės pasibuvime šalia Nevėžos upės įrengtoje poilsiavietėje.

 

Adelė Aglinskaitė

Anykščių rajono savivaldybės administracijos viešųjų ryšių specialistė