Anykštėnai įsigijo upės šienavimo mašiną

Anykštėnai įsigijo upės šienavimo mašiną. Kaip praneša Anykščių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Jolanta Jucevičienė, ja Šventoji bus valoma nuo asiūklių ir kitokių žolių. Nepažeidžiant aplinkosauginių reikalavimų bus ne tik nupjaunami, bet ir surenkami nupjauti augalai. Šienavimas nebus „plynas“, kad nepažeisti ekologinės pusiausvyros.

„Net nuo 1997-ųjų upę šienaudavo Anykščių rajono politikai ir gyventojai miesto šventės, sutampančios su Šv. Onos atlaidais, metu. Tačiau prieš trejus metus dalgiais valyti Šventosios upę uždraudė aplinkosaugininkai“, – teigia vyriausioji specialistė J. Jucevičienė.

Per trejus metus Šventosios upė pastebimai apaugo. Per tą laiką Investicijų ir projektų valdymo skyriui pavyko rasti išeitį – gauti lėšų upės šienavimo technikai įsigyti.

Kaip temainfo.lt sakė skyriaus vyriausioji specialistė J. Jucevičienė, penkerius metus – kol bus vykdomas projektas – kiti rajono vandens telkiniai šia technika nebus šienaujami – tik Šventoji.

– Nauja technika bus pradėta naudoti vasarą, kai tik atsiras šienavimo poreikis. Upe vyksta aktyvus vandens turizmas baidarėmis, kanojomis, irklentėmis. Poilsiautojai mielai renkasi upės pakrantes poilsiui. Todėl upės švara ir skaidrumas yra labai svarbūs ne tik anykštėnams, bet ir atvykstantiems svečiams, – sakė skyriaus vyriausioji specialistė J.Jucevičienė.


temainfo.lt ir Anykščių rajono savivaldybės inf.

Anykščių rajono savivaldybės nuotraukos