Anykštėnai ir rokiškėnai dar turi galimybę medžioti vilkus

Kaip praneša Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, laikinai ministro pareigas einantis Žygimantas Vaičiūnas paskirstė leistų sumedžioti vilkų limito dalį: leista sumedžioti dar 45 vilkus. Iš jų, turimais duomenimis, jau sumedžiota 12.

Praėjusį rudenį 2018-2019 m. medžioklės sezonui buvo nustatyta maksimali – 110 – vilkų sumedžiojimo kvota. Tuomet buvo paskirstyta tik dalis šios kvotos – leista sumedžioti 60 vilkų. Likusią limito dalį nuspręsta paskirstyti priklausomai nuo to, kaip greitai jis bus išnaudotas.

Šiuo metu šalyje jau sumedžiota daugiau kaip 60 vilkų. Šis skaičius viršytas, nes kai kurie medžiotojų būreliai vėlavo pateikti pranešimus apie sumedžiojimą.

Sprendimą dėl likusio 5 vilkų sumedžiojimo limito numatyta priimti sezono metu.

Nors mūsų šalyje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti.

Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. – išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau.

Šiuo metu medžioti leidžiama 21-oje savivaldybėje. Tarp jų – Anykščių ir Rokiškio rajono savivaldybės.


Parengta pagal am.lrv.lt