Anykštėnai diskutuoja slidinėjimo perspektyvas

 

Gegužės 26 d. Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas Savivaldybėje susitiko su Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentu Pauliumi Augūnu, Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos atsakinguoju sekretoriumi Evaldu Brazlauskiu, kalnų slidinėjimo centro „Kalita“ vadovu Liudviku Aviete, slidinėjimo instruktoriais bei asociacijos „Kalitos kalnas” atstovais aptarti slidinėjimo perspektyvų Anykščiuose.

P.Augūnas pasidžiaugė iniciatyviais anykštėnais ir dėkojo Savivaldybei, slidinėjimo centro darbuotojams už įgyvendintą projektą, už palaikymą ir slidinėjimo populiarinimą. Anot Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidento, Anykščius galima laikyti pavyzdžiu kitiems Lietuvos

miestams: aktyvūs ir tikslą turintys žmonės gali ir nekalnuotoje šalyje vystyti šį sportą. Svečias pabrėžė: būtina išnaudoti dovaną, kurią turi Anykščiai, – Kalitos kalną; jis turi nešti pajamas, pritraukti turistų ir sportininkų, o to pasiekti galima tik bendru savivaldos, Slidinėjimo centro ir kitų institucijų bei aktyvių anykštėnų darbu. Kaip puikų pavyzdį P.Augūnas paminėjo jau suburtą asociaciją „Kalitos kalnas“, vienijančią Anykščių slidininkus, ruošiančią projektus, vykdančią slidininkų mokymus ir per vieną sezoną jau subūrusią 50 anykštėnų vaikų.

– Tai tikra slidinėjimo evoliucija, Anykščių pasiekta per trumpą laiko tarpą, – sakė P. Augūnas.

Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos atsakingasis sekretorius Evaldas Brazlauskis merui Kęstučiui Tubiui padovanojo slidinėjimo lazdas ir palinkėjo prisijungti prie slidinėjančiųjų gretų. Dovanų gavo ir Anykščių rajono kūno kultūros ir sporto centro lygumų slidinėjimo treneris A.Drūsys bei asociacijos „Kalitos kalnas“ slidinėjimo instruktorius M.Šinkūnas.

Asociacijos „Kalitos kalnas“ atstovai Jolita Šinkūnienė ir Marius Šinkūnas pristatė asociacijos veiklą, ateities perspektyvas. „Sugrąžinkime vaikus ant sniego!“ – toks asociacijos tikslas.

Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos atsakingasis sekretorius E. Brazlauskis Anykščių kalnų slidinėjimo centro vadovui padėkojo už puikų centro darbą. Jis pažymėjo, kad profesionalaus darbo dėka šiais metais Anykščiuose buvo galima slidinėti net 80 dienų.

Meras džiaugėsi, kad Anykščiai turi viską, ko reikia slidinėjimui vystyti, – ne tik kalną, bet ir darbščius bei iniciatyvius žmones, kurie per trumpą laiką baigė mokslus, tapo slidinėjimo instruktoriais ir dabar gali pasiūlyti kokybiškas pamokas vaikams. Išklausęs svečių K. Tubis patikino, kad ir ateityje bus ieškoma galimybių vystyti ir populiarinti slidinėjimo sportą, o svečiai linkėjo Anykščiams išauginti ketvirtą olimpietį.

– Sportuojantis, grojantis ar kitokia naudinga veikla užsiimantis žmogus niekada nedarys blogo darbo, – susitikimą baigdamas kalbėjo K. Tubis.

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene