Anykščiuose virė Lietuvos jaunių imtynių čempionato kovos

Balandžio 8 d. Anykščių laisvalaikio ir pramogų centro „Nykščio namai“ sporto salėje vyko Lietuvos jaunių imtynių čempionatas, kuriame  galynėjosi 102 graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai, 51 „laisvūnas“ ir 37 moterų imtynių atstovės.

Varžybų dalyvius pasveikino Anykščių vicemeras Sigutis Obelevičius.

Naujas Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas pasidžiaugė Lietuvos imtynininkų Justo Petravičiaus ir Manto Knystauto prieš savaitę Vengrijoje iškovotais Europos čempionato medaliais ir palinkėjo jauniems sportininkams gražių kovų ant kilimo.

Šis čempionatas – tai atranka į Lietuvos jaunių rinktinę, liepos pabaigoje dalyvausiančią Europos jaunių čempionate Bosnijoje ir Hercegovinoje. Varžybų vyriausio teisėjo pareigos patikėtos Anykščiuose gimusiam ir šiuo metu Klaipėdoje gyvenančiam Evaldui Malelei, Anykščių imtynių pradininko Juliaus Malelės sūnui.

Varžybas stebėjo Aleksandras Kazakevičius, Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas. Prieš kelias dienas jis patvirtintas graikų-romėnų imtynių jaunių vyresniuoju treneriu. Teisėjų gretose su savo pareigomis puikiai tvarkėsi ne tik patikrinti ir išbandyti teisėjai, kurių gretose – Pasaulio čempionas Valentinas Mizgaitis, bet ir jauni Anykščių teisėjai Andrius Vaičiūnas, broliai Ignas ir Domas Krikščiūnai.

Ne visiems pavyko įrodyti, kad jie yra geriausi savo svorio kategorijoje. Atkaklios kovos ir noras tapti čempionu privertė pasinervinti ne tik sportininkus, bet ir jų trenerius.

Anykščių imtynininkai iškovojo 9 medalius. Moterų imtynių čempionės vardus pelnė Anykščiams atstovavusios Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės Gabija Dilytė (svorio kategorija iki 49 kg) ir Auksė Rutkauskaitė (65 kg). Troškūnietė Rimgailė Čeponytė (60 kg), užtikrintai įveikusi Šiaulių sporto gimnazijos atstoves, įrodė, kad atkaklus ir nuoseklus darbas treniruotėse atsiperka.

Sidabro medalius laimėjo Liveta Uselytė (40 kg), Vidmantė Kavaliauskaitė (49 kg) ir Viktorija Buinauskaitė (70 k.). Bronzos medaliais pasipuošė Laura Budrevičiūtė (43 kg) ir Anelė Kavaliauskaitė (56 kg). Graikų-romėnų imtynių bronzos medalį iškovojo Evaldas Žibutis (76 kg).

Neblogai sekėsi ir Kupiškio imtynininkams, iškovojusiems keturis medaliais. Emilis Abdulajev (58 kg) laimėjo sidabro medalį, o Darius Ragauskas (42 kg), Neilas Abdulajev (100 kg) ir Austėja Rita Žiūkaitė (70 kg) pelnė bronzos medalius. Evelina Dūdėnaitė liko penktoje vietoje.

Po Velykinių jaunieji imtynininkai kovos Lietuvos jaunučių čempionate. Jis vyks Šiauliuose balandžio 22 d.