Anykščiuose stovyklauja Oskaro Koršunovo kursas

Režisierius Sebastianas Cortesas

Sugrįžo į Anykščius

Režisieriaus Oskaro Koršunovo kursas sugrįžo į Anykščius: rugpjūčio 11 d. Menų inkubatoriuje vyko pirma Lietuvos muzikos ir teatro akademijos(LMTA) trečiakursių repeticija. Jie čia stovyklavo ir pernai.

Scenos menų salėje atsainiai sumesti daiktai, krepšiai: prasidėjo savaitę truksianti intensyvi teatro tyrimų ir praktikumų stovykla. Pamoką vedė vengrųchoreografas ir režisierius Sebastianas Cortesas.

 

Nuo Vengrijos iki Lietuvos

Populiarūs muzikiniai žanrai ir šiuolaikinio teatro kalba, anot šaltinių, yra S.Corteso įvairialypio repertuaro sudedamosios dalys.

Vengras S.Cortesas dirbo įvairiuose pasaulio teatruose: nuo Vengrijos kaimo vietovių iki Milvokio teatro JAV. Aktyvi pedagogine veikla su vaidybos studentais paskatino jį vykdyti išplėstą daktaro laipsnio tyrimą psichofizinių aktoriaus rengimo metodų srityje, dalyvauti mokymo programose JAV, Čilėje, Italijoje, rengti seminarus, vesti kursus Budapešto teatro ir kino universitete, Rumunijos Tirgu Murešo menų universitete bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

 

Į Anykščius iš Briuselio

Į Anykščius atvyksta ir Josephas Lacrosse, Briuselio aukštosios teatro ir medijų mokyklos (I.N.S.A.S) profesorius, savo profesinę veiklą pradėjęs kaip akrobatas ir šiuolaikinio šokio atlikėjas, ilgainiui ėmęs vykdyti tarpsritinį akademinį tyrimą ir 1991 m. sulaukęs tarptautinio įvertinimo už mokslinę studiją „Streso valdymas aukšto lygio varžybose“. Jis dėsto Laisvajame Briuselio universitete scenos menų magistrantams; yra Prancūzijos Nacionalinės aukštosios lėlių teatro mokyklos (ESNAM) pedagoginio komiteto narys; atsakingas už fizinį lėlių teatro studentų paruošimą; dėsto Japonijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje ir kt.

 

Tarp Rytų ir Vakarų

Paskaitas skaitys Anne-Lise Gabold, žymi danų teatro ir kino aktorė. Ji, turinti daugiau kaip 40 metų darbo patirties kine ir teatre, yra ir metodikų kūrimo procesų dalyvė, išmokusi skirtingų vaidybos technikų. Savo pastatymuose ir pedagoginėje veikloje A.L.Gabold siekia sujungti skirtingus vaidybos idealus: vakarietiškąjį natūralistinės-psichologinės ir rytietiškąjį ekspresionistinės-fizinės, taikydama dar ir mokslinius emocijų tyrimus.

 

Vakarykščiai studentai

Su studentais Anykščiuose bendraus aktoriai Virginija Kuklytė ir Šarūnas Gedvilas, 2011 m. baigę LMTA vaidybos (pantomimos) bakalauro studijas (kurso vadovai Juozas Javaitis ir Gintaras Liutkevičius), o 2013 m. ten pat abu įgiję magistro laipsnį.

V.Kuklytė – Lietuvos teatro sąjungos „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ nugalėtoja, buvo nominuota „Sidabrinei gervei“ už antraplanį aktorės vaidmenį filme „Niekada nežinai”. Ji yra režisavusi tris spektaklius, vedusi aktorystės mokymus jaunimui, metodinius seminarus, dalyvavusi tarptautiniuose festivaliuose. Vaidybos metodų ji studijavo pas žymius Japonijos režisierius Tadashi Suzuki, Mattia Sebastiano Giorgetti, Kameron Steele; Gruzijoje rankų pirštų šešėlių technikos mokėsi pas Gelą Kandelakį; JAV Suzuki ir Viewpoint vaidybos metodus dėstė SITI COMPANYaktoriai- pedagogai.

Š.Gedvilas yra aktorių ansamblio ,,Degam“ narys, kartu su trupe dalyvavęs tarptautiniuose teatrų festivaliuose Estijoje, Baltarusijoje ir Rusijoje. Jis vaidina ir kituose Lietuvos teatruose: naujausias vaidmuo Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje ,,Kakė Makė“ (rež. V.Kuklytė).

Š.Gedvilas keturis kartus stažavosi Japonijoje  (Suzuki company of Toga); buvo pakviestas vaidinti tarptautiniame spektaklyje ,,Turandot“. 2013 m. kartu su kolega Roku Petrausku įkūrė dainuojančių mimų grupę ,,Neteisėtai Padaryti“. Po metų grupė išleido debiutinį albumą pavadinimu ,,Skandalas“ bei sukūrė muzikinį klipą dainai ,,Galvotas“.  Muzikiniuose apdovanojimuose „M.A.M.A 2014“ grupė buvo nominuota dviejose – ,,Metų proveržis“ ir „Metų muzikinis klipas“ –  kategorijose.

 

Dėstytojo paskaitos per atostogas

Studentams ir per atostogas teks susitikti su LMTA dėstytoju Vaidu Jauniškiu. Jis – ir teatro kritikas, apžvalgininkas, Lietuvos kultūros tarybos narys; rašo teatro, kino, kultūros ir kultūros politikos temomis. Dirbo įvairiuose dienraščiuose, žurnaluose, kultūros savaitraščiuose, 1999-2004 m. redagavo žurnalą „Teatras“. spausdino straipsnius „Verslo žiniose“, „Kine“, „Kultūros baruose“, užsienio teatro spaudoje. Buvo Lietuvos Prezidentės darbo grupės parengti „Lietuvos kultūros politikos kaitos gaires“ narys.

 

Projekte dalyvauja psichologė

Proejkte dalyvauja ir Roza Joffė – psichologė, karjeros konsultantė, psichologinių straipsnių autorė. Yra dirbusi psichologe tarptautinėje Šveicarijos klinikoje. Šiuo metu yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorė bei doktorantė, veda grupinius bei individualius užsiėmimus, konsultacijas tarpusavio santykių gerinimo, pasitikėjimo savimi, meno terapijos, savivertės ugdymo temomis; atlieka įvairius psichologinius tyrimus, analizuodama žmogaus sveikatos kompleksiškumą ir sveikatą.

Spektaklis – Anykščių bendruomenei

Jauni menininkai bei teatro teoretikai iš Vilniaus, keleto mažesnių miestų turės galimybę lankyti praktinius seminarus, teorines paskaitas bei dalyvauti biomedicininiame tyrime. Stovyklos metu sukurtas spektaklio eskizas bus pristatytas Anykščių bendruomenei, – temainfo.lt sakė LMTA projekto partnerio Anykščių menų inkubatoriaus direktorė Daiva Perevičienė.

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos