Anykščiuose – šilumos kainų lūžis

Vasario 25 d. Anykščių rajono trišalės tarybos posėdyje buvo apžvelgta  šilumos ūkio analizė, aptarti Anykščių rajono aukštų šilumos kainų problemos sprendimo būdai. Pranešimą skaitęs rajono meras Kęstutis Tubis pasidalijo UAB „Anykščių šiluma“ pateiktomis centralizuotai tiekiamos šiluminės energijos kainomis kovo mėnesiui, kurios, palyginus su praėjusiu vasario mėnesiu, smarkiai krito: už kilovatvalandę kovo mėnesį Anykščių rajono gyventojai mokės 6,32 ct/kWh, arba 31,5 proc. mažiau nei vasarį.

„Šis pokytis buvo ne tik ilgai lauktas, bet ir būtinas Anykščių rajonui ir jo gyventojams. Jau kuris laikas džiaugiamės išaugusiu miesto lankomumu, tačiau mūsų netenkino viena svarbiausių problemų, dažnai užkertančių kelią kurtis ir gyventi Anykščiuose, – šilumos kainos. Atsižvelgėme į šią problemą, pastatėme ir pradėjome eksploatuoti naują biokuro katilinę ir jau matome rezultatus – krentančias šilumos kainas. Norime, kad Anykščiuose būtų gera ne tik svečiuotis, bet ir gyventi.“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras K.Tubis.

Visu pajėgumu veikianti naujoji UAB „Anykščių šiluma“ biokuro katilinė šaltuoju metų laiku  rajono gyventojams turėtų padėti sutaupyti  ne tik šį, bet ir ateinantį šildymo sezoną. Tikimasi, kad dar prieš naujuosius metus, lapkričio 3 d., bus sumažintas bazinis centralizuotai tiekiamos šiluminės energijos tarifas, kuris Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai jau pateiktas perskaičiuoti.

Adelė Aglinskaitė
Anykščių rajono savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene