Anykščiuose – pirmos šio sezono slidinėjimo varžybos

2015_kalitos_kalnas_anyksciai_slidininkai_temainfo_1Sausio 9 d. ant Anykščių Kalitos kalno vyko Lietuvos kalnų slidinėjimo varžybos. Buvo varžomasi dviejose grupėse: vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybėse bei suaugusiųjų „Kalitos taurės“ varžybose. Tai pirmos tokios varžybos šiemet ir bene septintos nuo Kalitos kalno eksploatacijos pradžios – 2006-ųjų.

Renginio organizatoriai – Anykščių turizmo informacijos centras, Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija (LKSF) bei Anykščių slidininkų būrelis „Kalitos kalnas”. Varžybose dalyvavo 72 slidininkai – tai jau tapo Lietuvoje žinomas ir pakankamai populiarus renginys.

– Slidinėjimo varžybos nelabai patikdavo jose nedalyvaujantiesiems, kadangi kalnas būdavo atiduodamas sportininkams. Tai nebuvo palanku ir mums: varžybų dieną negaudavome pajamų. Tačiau įsisavindami Europos Sąjungos infrastruktūros plėtros fondo beveik milijoną eurų įsigijome naujos įrangos, technikos, pastatėme ir naują keltuvą. Tai suteikė galimybę per žiemą organizuoti net kelias varžybas, –  temainfo.lt sakė Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas.

Projektas „Aktyvaus turizmo, poilsio ir pramogų parko Anykščiuose ant Kalitos kalno kūrimas“ konkuravo su 127 viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtros projektais; finansuoti buvo tik 27, o anykštėniškasis pateko į septintuką geriausiųjų.

Už gautas lėšas buvo įrengtas kalno apšvietimas, pastatyti du nauji slidininkų keltuvai, išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, nupirktos keturios sniego patrankos, vandens siurblys, sumontuota vaizdo stebėjimo ir transliavimo sistema, pastatytas lauko inventorius – treniruokliai, lauko baldai, stoginė, slidininkų keltuvų apsauga, slidinėjimo trasų aptvėrimai, karuselė…

– Kaip vertinate anykštėnų pasirengimą tokioms varžyboms? – klausėme LKSF sekretoriaus Andriaus Grigaro.

– Niekada Anykščiuose neturėjome problemų. Puikiai įrengtos trasos, moderni įranga, – sakė jis.

 Pamėgo Kalitą ir žurnalistai. Štai apie Anykščius rašo portalo sportas.info žurnalistas Marius Grinbergas:

„Patiems jauniausiems – iki dešimties metų amžiaus – buvo pastatyta slalomo milžino rungties trasa, o kitiems šlaitu po du kartus teko leistis įveikiant slalomo vartų labirintus.

Greičiausi, kaip pastaraisiais metais įprasta, buvo 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių dalyviai – tarp vyrų lygių neturėjo Rokas Zaveckas, o dailiosios lyties varžybose visas konkurentes aplenkė Ieva Januškevičiūtė. Jiems šį sezoną dėl sniego stygiaus Vakarų Europoje teko smarkiai koreguoti tarptautinių startų grafiką ir vietoj varžybų dažniausiai rinktis pratybas. Tad sportininkai nepraleido progos išbandyti jėgų bent gimtinėje.

Anykščiuose įvairiose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Elzė Danielė, Vilius Pranulis, Augustė Janulionytė, Oskaras Karlavičius, Smiltė Bieliūnaitė, Kristijonas Merkys, Radvilas Janulionis, Simonas Masalskas, Sigita Masalskienė ir Gintautas Gotovskis.

Per varžybų apdovanojimą buvo ir išskirtinių dovanų. R.Zaveckui ir jį treniruojančiam sportininko tėvui Giedriui Zaveckui įteiktos LNSA padėkos kaip geriausiems 2014-2015 m. sezono Lietuvos kalnų slidininkui ir treneriui. Taip įvertinta R.Zavecko užimta 38-oji vieta praėjusių metų pasaulio čempionate.

LKSF bei Lietuvos slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykla Kalitos kalno šeimininkams padovanojo komplektą lazdų trasoms statyti bei specialių mokymo priemonių mažųjų slidininkų ugdymui.”

rezultatai:

http://www.kalnuslidinejimas.lt/files/Anyksciai2016jaunuciai.pdf

 

temainfo.lt

Mariaus Grinbergo nuotrsaukos