Anykščių šaškių komanda vėl pelnė pirmą vietą

Veneta Veršulytė (kairėje)

Rugsėjo 13 d. Prienų multifunkciniame sporto komplekse baigėsi VII Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės. Jose dalyvavo 45 savivaldybių 105 seniūnijų (šių yra 546) 1115 sportininkų. Rajonų grupėje varžėsi 34, miestų – 11 komandų.

Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės – didžiausios neprofesionalių sportininkų žaidynės šalyje. Jose dalyvauja 18-mečiai ir vyresni šalies seniūnijų gyventojai, mėgstantys sportą.  Žaidynių tikslas –propaguoti aktyvų gyvenimo būdą, skatinti mėgėjišką sportą.

Kupiškio rajonui atstovavo tik moterų krepšinio – Dianos Balužytės, Jūratės Ažubalytės ir Dalios Šeinauskienės – komanda. Moterų krepšinio ekipas delegavo 16 miestų ir rajonų savivaldybių. Po įtemptos kovos Kupiškio krepšininkės, nusileidusios žymiai stipresnėms Šilutės priešininkėms, į pusfinalį nepateko; 5-8 vietas jos dalinosi su Klaipėdos, Molėtų ir Marijampolės atstovėmis.Kupiškio krašto herbą neša D. Šeinauskienė ir D. Balužytė.

Bendroje įskaitoje krepšininkės Kupiškio rajonui pelnė 28 vietą, aplenkusios Vilniaus, Kretingos, Alytaus, Vilkaviškio, Ignalinos ir Plungės savivaldybių rinktines.

Anykščių rajono savivaldybė bendroje įskaitoje užėmė 26 vietą. Anykštėnai puikiai pasirodė šaškių varžybose: Valdemaro Veršulio, jo dukters Venetos Veršulytės ir Dariaus Dailydos komanda užėmė pirmą vietą. Anykštėnai šaškininkai laimėjo visų septynių Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių šaškių varžybas.

– Tai vienos gausiausių Lietuvos sporto švenčių. Jas organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“. Iš pradžių būna zoninės varžybos, į jas suvažiuoja geriausi rajonų krepšininkai (vyrai, moterys ir senjorai), tinklininkai (vyrai, moterys), futbolininkai, stalo tenisininkai, šachmatininkai, šaškininkai, virvės traukikai, smiginio lošėjai. Stipriausieji pelno kelialapius į finalines žaidynes. Anksčiau jos vykdavo Birštone, šiemet – naujame Prienų stadione. Asociacijos prezidentui Bronislavui Vasiliauskui išsakiau vienintelę pastabą: negeras finalinių žaidynių laikas – pats bulviakasis. Negalėjo į Prienus važiuoti anykštėnų smiginio, tinklinio komandos… – temainfo.lt sakė V.Veršulis.Iš kairės: J. Ažubalytė, D. Šeinauskienė, D. Balužytė.

Anykščių rajono Kavarsko seniūnijai atstovavo šachmatininkų komanda. Kavarskiečiai liko 14-ti.

Rokiškėnai bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą: moterų krepšinio komanda pelnė ketvirtą, šachmatininkai – septintą vietas, o vyrų tinklinio ir virvės traukimo varžybose šio krašto sportininkai dalinosi 9-12 vietomis.

Rajonų grupėje laimėjo Klaipėdos rajonas, antri liko Kelmės, treti – Jonavos rajonų sportininkai.

Žaidynėse nedalyvavo 15 savivaldybių, tarp nedalyvavusiųjų – biržiečiai ir pasvaliečiai.

Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro ir temainfo.lt inform.