Anykščių ruoniai tradicijų nelaužo

„Anykščių vaivorykštė” 2015 m. silelis.lt nuotr.

Sausio 1 d. tradiciniu ruonių šūkiu „Mano sieloj šiandien – šventė!” anykštėnai niro į ledinį Šventosios vandenį. Tądien visas pasaulis minėjo Ruonių dieną ir, kas turi galimybę, maudosi lediniame vandenyje. Anykštėnai tam oficialiai pritaria nuo 1996 m., bet, kaip sakė sveikos gyvensenos klubo „Anykščių vaivorykštė” pirmininkė Milda Šerelienė, jau ir prieš tai anykštėnai važiavo į Palangos ruonių maudynes.

Kai kas piktinasi, kodėl ruoniai lenda į vandenį prie Antano Baranausko tilto, girdi, nori pasidemonstruoti. Anot M.Šerelienės, palei Šventają daug maudymosi vietų, ypač po to, kai palei upę buvo nutiestas pėsčiųjų takas, tačiau tik prie tilto Šventoji neužšąla. Sausio 31-ąją – anykštėnų ruonių dieną – bus maudomasi čia pat.

Pasaulinė ruonių diena 2016 m. Anykščiuose. „Anykščių vaivorykštės” nuotr.

– Anykščių ruonių diena yra labiau parodomoji, atvažiuoja ir kitų miestų sveikuoliai, nebijantys vandens. Susirenka daug žiūrovų. Bet prie tilto ir mums patiems nėra malonu maudytis: dugnas čia labai akmenuotas, be to, šioje vietoje upė labai srauni. Tačiau tuomet, kai upę kausto ledas, kitos vietos neturime, – sakė pašnekovė.

2016-ųjų Pasaulinę ruonių dieną šaltame vandenyje pažymėjo 12 anykštėnų. Vasario 13 d. jie važiuos ir į „Palangos ruoniai 2016“.

– Jumis, jau 18 metų besimaudančią lediniame vandenyje, galima pasitikėti. Ar tikrai organizmui sveika ruoniškas gyvenimo būdas? – klausėme p. Šerelienės.

– Atgavau sveikatą. Labai seniai prie anykštėnų sveikuolių prisijungiau visai netyčia. Per tuor metus keitėsi mano gyvenimo būdas, mitybos, judėjimo vertinimas. Sveikuoliškas gyvenimas – ne tik šaltas vanduo: mums svarbus ir žmogaus dvasios gilumas, – sakė ji.

 

Rita Briedienė