Anykščių rajono tarybos opozicija valdžią planuoja versti vicemero Sigučio Obelevičiaus rankomis


Norėtų atstatydinti

Įvykiai Anykščių rajono savivaldybėje įsibėgėja. Vakar, vasario 11 d., rajono Tarybos opozicija vicemerui Sigučiui Obelevičiui, šiuo metu einančiam rajono mero pareigas, įteikė pareiškimą atstatydinti Savivaldybės administracijos direktorių Audronių Gališanką ir jo pavaduotoją Ramūną Blazarėną, neva, praradusius rajono Tarybos pasitikėjimą.

Spaudai pareiškimas nebuvo išplatintas, bet galima spėti, kad po juo pasirašė, jį planavo ir inicijavo opozicija, į daugumą susiformavusi po sausio 28-osios, kai nuo darbo buvo nušalintas Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.


Opozicija jungiasi į daugumą

Kaip jau rašė temainfo.lt, sausio mėnesio rajono Tarybos posėdyje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Algirdas Ananka, Raimondas Balsys, Nijolė Barkauskienė išėjo iš valdančiosios daugumos, todėl menkai abejotina, kad jie imtų ir nepritartų minėtų asmenų interpeliacijai.

Kęstutis Obelevičius
temainfo.lt archyvo nuotr.

Opozicijai priklauso ir Socialdemokratų partijos nariai Juozas Juknius, Vilius Juodelis, Donatas Krikštaponis, Egidijus Šilaika, Dainius Žiogelis bei Lietuvos liberalų sąjūdžio nariai Saulius Rasalas, Vilius Januška, Danutė Mažvylienė, Lukas Pakeltis ir Mindaugas Sargūnas.

Pozicijoje išlieka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė, Dalia Kazlauskienė, Giedrutis Klimkevičius, Rita Kripaitienė, Sigutis Obelevičius, Darbo partijos – Alfrydas Savickas ir Vaidutis Zlatkus.

Kokios pozicijos gali laikytis Visuomeninio rinkimų komiteto „A. Liogės sąrašas, remiamas N. Puteikio“ nariai Arūnas Liogė ir Arvidas Pajuodis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ – Raimundas Razmislavičius, nėra jokios garantijos.

Kaip jau rašė temainfo.lt, rajono merui K. Tubiui leista dalyvauti vasario 28-osios rajono Tarybos posėdyje.

– Kaip pakomentuotumėte interpeliacijos faktą? – teiravomės vicemero Sigučio Obelevičiaus, šiuo metu einančio mero pareigas.

– Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, nuo pareiškimo pateikimo turi praeiti dvi savaitės iki pradedant nušalinimo iš pareigų procedūrą. Artimiausias rajono Tarybos posėdis – vasario 28 d. Bus ketvirtadienis. Sekmadienį, kovo 3 d., – naujos Tarybos rinkimai. Sunku ką nors ir komentuoti.

 – Vis tiek turėtų būti kokia nors interpeliacijos organizatorių motyvacija. Spauda „atliekamą kartą“ paminės rinkimuose dalyvaujančiųjų pavardes?

– Aš ir pats jų klausiau – kokia motyvacija? Sako, likę valdžioje rinkimams gali panaudoti biudžeto resursus. Nežinau, kaip per vieną penktadienį panaudoti resursus… Nemanau, kad šį opozicijos žingsnį rinkėjas įvertins gerai.

– Ar nauja dauguma jau demonstruoja jėgą?

– Kaip tik šiandien vyko jungtinis Tarybos komitetų posėdis. Lyg ir nieko. Labai svarbu parengti ir vasario pabaigoje patvirtinti rajono biudžetą. Jei šito nepavyks padaryti, rajonui bus negerai.

– Kaip jaučiasi Savivaldybės darbuotojai?

– Darbas vyksta, bet įtampėlė jaučiasi. Žmonės svarsto, kokia susiformuos dauguma, kokią sumaištį dar gali įnešti interpeliacija…

– Jūs įpareigotas rajono Tarybai parengti interpeliacijos sprendimo projektą – Jūsų rankomis kai kas planuoja versti rajono valdžią. Kaip ketinate įgyvendinti šią užduotį?

– Nelabai ir įsivaizduoju, kuo remdamasis turėčiau rengti tokį projektą. Jokie įstatymai manęs neįpareigoja to daryti.

– Dėkoju už pokalbį.


Rita Briedienė

 temainfo.lt archyvo nuotr.