Anykščių rajono policija sulaikė kapinių plėšiką

Kaip praneša Utenos apskrities VPK, Anykščiuose sulaikytas kapinių plėšikas.

Vakarykštėje policijos suvestinėje buvo skelbta: „Balandžio 9 d. apie 12.30 val. moteris (gim. 1952 m.) senosiose Anykščių miesto kapinėse tvarkė kapą, kai nepažįstamas jaunuolis pagriebė šalia kapo buvusią rankinę ir pabėgo. Rankinėje buvo asmens dokumentai, nuolaidų kortelės, akiniai, piniginė, joje – apie 35 Eur. Bendra turtinė žala – 100 Eur . Pradėtas ikiteisminis tyrimas.”

Anykščių rajono Policijos komisariatas ikiteisminius tyrimus dėl nenustatyto jaunuolio atvirų vagysčių, vykdomų kapinėse, buvo pradėjęs 2017 m. lapkričio mėn. ir 2018 m. kovo–balandžio mėnesiais.

Scenarijus kartodavosi: moterims kapinėse tvarkant kapus pribėgdavo jaunuolis, griebdavo rankinę, paliktą prie kapo, ir pasišalindavo. Buvo įvykdytos keturios vagystės Svėdasų, dvi Anykščių senosiose ir viena – Anykščių naujosios kapinėse. Grynaisiais pinigais vaikinui pavyko nugvelbti 40; 50; 20; 35 Eur. Apvogtos moterys –78; 69; 65 ir 64 metų

Ikiteisminio tyrimo veiksmai bei miesto vaizdo kamerų įrašų analizavimas padėjo nustatyti įtariamąjį – nepilnametį (gim. 2000 m.) Anykščių rajono gyventoją. Sulaikytas įtariamasis prisipažino padaręs šias veikas, paaiškino kad vogė dėl pinigų.

 

Parengta pagal Utenos apskrities VPK

kapinių plėšikas, Anykščių rajono policija