Anykščių rajono meras neatsisakė pakvietimo į LVK forumą

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis

Gegužės 17 d. Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) apdovanojimų vakare ir diskusijoje „Ateities Lietuva – mokslo ir verslo vienovė“, surengtame Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje.

Kuo Anykščiams įdomus taip toli nuo Anykščių nutolęs renginys?

– Forume buvo pagerbti praėjusiais metais verslui nusipelnę žmonės. Aukščiausias įvertinimas „Socialiai atsakingas verslas“ atiteko informacinių technologijų bendrovei „CSC Baltic“. Profesorius Tomas Davulis buvo apdovanotas už indėlį į konkurencingumo didinimą, naujų darbo vietų kūrimą, verslo aplinkos gerinimą. „Verslo ambasadoriumi” pripažintas ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas. Vardinu ne atsitiktinai. Šie apdovanojimai buvo įteikti už veiklą tose srityse, kurios svarbios ir mūsų kraštui. O ir diskusija apie tai, kad stokojama dėmesio mokyklų ir universitetų techninei bazei stiprinti, kad Lietuva ima justi didžiulį specialistų stygių man buvo įdomi. Vilniaus universiteto rektoriaus prof. Artūro Žukausko, įmonės „Biotechpharma“ įkūrėjo Vlado Bumelio, LVK prezidento Valdo Sutkaus pranešimuose ir buvo nagrinėjamos problemos, svarbios ir mums, – temainfo.lt sakė Anykščių rajono meras.

Paklaustas, ar Anykščiai stipriai jaučia specialistų trūkumą, meras užsiminė apie gegužės 13 d. Anykščiuose vykusį turizmo forumą „Anykščiai. Maža bendruomenė – dideli siekiai“. Jame verslininkas, SPA Vilnius Anykščiai savininkas Vladas Trinkūnas irgi kalbėjo apie tai, kad verslo plėtrą stabdo būtent specialistų stoka. Jo planus kurti SPA Vilnius Palanga ir temdo nerimas, jog sunku bus surinkti apie 300 specialistų.

Rajono verslininkai merui irgi yra išsakę nuogąstavimus dėl darbuotojų kaitos: 50 Eur sumažėjus atlyginimui žmonės be jokių skrupulų palieka įmonę ir išeina kitur.

– Dar pernai susitikime su Rokiškio verslo klubu kalbėjau: kuo daugiau verslo, tuo stipresnė konkurencija – tuo didesnė galimybė augti atlyginimams. Tai irgi gali stabdyti specialistų migraciją. Kiek šią problemą gali įtakoti rajono valdžia? Anykščiai – kurorto statuso siekiantis miestas. LVK forume man buvo svarbu susipažinti su Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje, aktyviai skatinančiu Lietuvos ir užsienio partnerystę, didinantį Lietuvos verslo žinomumą. Vizitinėmis kortelėmis pasikeitėme su diplomatiniais atstovais, dirbančiais Sankt Peterburge, Baltarusijoje. Pastaraisiais metais rusų ir baltarusių dėmesys Anykščiams smarkiai sumažėjo, todėl pažintys reikalingos. Aš pats Anykščius identifikuoju kaip progresyvų miestą: mes turime jėgų vystytis. Jau dabar nebėra nulinės nuomos: žmonės ieško Anykščiuose išsinuomoti butus ir moka ne tik už komunalinius patarnavimus, bet ir nuomos mokestį. Smarkiai sumažinome šilumos kainas: kovo mėnesį už šildymą gyventojai mokėjo 31 proc. mažiau nei vasarį. Tai didina Anykščių nekilnojamo turto kainas, – sakė meras K.Tubis.

Vardiniame forumo svečių sąraše – ne visų šalies merų pavardės. Kaip temainfo.lt sakė VLK atstovas spaudai Aurimas Morkūnas, Anykščių savivaldybės ir LVK bendradarbiavimas sustiprėjo pasirašius trišalę sutartį „Dėl Lietuvos verslo ąžuolų girios“ projekto. Balandžio 14 d. savo parašais ją patvirtino meras K.Tubis, LVK prezidentas V.Sutkus ir Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis. Jau tada buvo aptarti Savivaldybei ir  verslui aktualūs regioninės plėtros ir miškų ūkio klausimai.

Anykštėnams svarbu vystyti kontaktus su mokslo ir verslo atstovais, kviesti juos konsultacijoms ir patiems dalyvauti mokslo ir verslo forumuose.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.