Anykščių perspektyvoje – atnaujintas miesto stadionas

Balandžio 22 d. Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi ir su Anykščių rajono meru Kęstučiu Tubiu, būsimuoju mero patarėju Kęstučiu Indriūnu ir Anykščių rajono tarybos nariu Luku Pakelčiu susitiko Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras, Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimantas, Utenos apskrities futbolo federacijos vadovas Dainius Širvys ir Anykščių futbolo klubo prezidentas Andrius Krisiūnas. Susitikime buvo aptartos Anykščių miesto stadiono atnaujinimo galimybės, mūsų miesto sporto srities  perspektyvos ir bendradarbiavimo su Lietuvos futbolo federacija gairės.

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius susitikime aptarė federacijos projektą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“  (portugalų futbolo žvaigždė Cristiano Ronaldo) – Lietuvos futbolo federacija per dvejus metus Lietuvoje  planuoja padėti įrengti 10 pilnų matmenų futbolo aikščių, 100 mažų aikštelių prie darželių ir pradinių mokyklų, išdalinti 1000 vartų, 10 tūkst. kamuolių. Projektas numato, kad futbolą žaidžiančių vaikų padaugės šimtu tūkstančių. Anot E.Eimanto, vykdant projektą Federacijai svarbus ir vietos valdžios požiūris į sportą, futbolą, planuojamas finansinis indėlis ir kitokia pagalba, bendruomenės palaikymas siekiant bendro tikslo – futbolo plėtros.

L.Pakeltis pažymėjo, kad nebus keičiamas priešrinkiminis požiūris į sportą, kaip svarbų sveikatinimo šaltinį – siekti masiškumo, o ne aukštų pavienių rezultatų. Tarybos narys džiaugėsi bendru Savivaldybės ir Lietuvos futbolo federacijos požiūriu į sportą ir abipuse siekiamybe – paskatinti sportuoti kuo daugiau vaikų ir suaugusiųjų.

Aptartos ir dangos skyrimo galimybės pagrindiniam miesto ir J.Biliūno gimnazijos stadionams, tačiau Federacijos atstovai nemokamą dangą ir užpildus galėtų skirti tik pilnų matmenų stadionui; kitokiam sprendimui nepritartų UEFA, skirianti dangą federacijai.

Reikalavimus dangai gauti atitinka tik pagrindinis miesto stadionas, turintis reikalingą žaidybinį plotą – 105×68 m. J.Biliūno gimnazijos stadiono matmenys tesiekia 95×54 m, ir nėra galimybių ribas išplėsti iki reikiamo ploto. Futbolo federacija žadėjo pagelbėti įsigyti dangą palankesnėmis kainomis, jei, žinoma, bus nuspręsta ją keisti.

Buvo aptarti ir kiti svarbūs stadiono atnaujinimo aspektai: pagrindo įrengimo, stadiono apšvietimo,  drenažo sistemos kaštai…

Ypatingų reikalavimų dangai gauti federacijos atstovai nekėlė. Anot Federacijos prezidento J.Kvedaro,  būtina turėti klubą, aktyvinti bendruomenės gyvenimą, bendrauti su mokyklomis ir darželiais. – Svarbiausia, kad klubas būtų bendruomenės dalis, o ne aukščiausios lygos žaidėjas, –  sakė J.Kvedaras.

Svečių nuomone, puikia gamta besididžiuojantys Anykščiai turi viską, ko reikia sporto stovykloms, įvairaus dydžio varžyboms rengti. Savo ruožtu Anykščių rajono vadovai patikino ieškosiantys galimybių stadionui atnaujinti: jis turi  tapti sporto visuomenės traukos centru.

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės Specialistė ryšiams su visuomene