Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos pirmininkas Alfrydas Savickas susirūpinęs, kur kandidatai į Seimą kabins plakatus

Rugpjūčio 11 d. Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos Nr. 49 kandidatai į Seimą rinkosi apsitarti dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) lėšomis rengiamo ir ketinamo išleisti Seimo rinkimų informacinio leidinio.

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos Nr. 49 pirmininkas Alfrydas Savickas

Kaip temainfo.lt sakė šios apygardos pirmininkas Alfrydas Savickas, leidinyje bus publikuojama trumpa – 1800 ženklų – programa, kandidato nuotrauka, partijos logotipas. Leidinys bus išleistas 17 tūkst. tiražu. Jį spausdins VRK konkursą laimėjusi spaustuvė; maketavimo konkursą laimėjo Anykščių rajono laikraštis „Šilelis”.

Susirinkime dalyvavo du kandidatai į Seimą: Lietuvos centro sąjungos iškeltas Arūnas Liogė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Sergėjus Jovaiša.

Liberalų sąjūdžio iškeltam Lukui Pakelčiui atstovavo Vilmantas Jasukonis, Lietuvos socialdemokratų partijos Auksei Kontrimienei – Jolanta Pleškienė, Tvarkos ir teisingumo partijos Rimui Steponėnui – Henrikas Mackela, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Algirdui Gansiniauskui – Šarūnė Kalibataitė.

Neatvažiavo pati ir savo atstovo neatsiuntė Valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatė į Seimą Greta Kildišienė. Darbo partijos kandidatas Ričardas Sargūnas dokumentus pateikė prieš posėdį.

Susitikime apygardos komisijos narė teisininkė Zita Karaliūnienė apžvelgė kai kuriuos politinės reklamos niuansus.

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos pirmininkas A.Savickas šiandien susitinka su Anykščių rajono administracijos direktore Veneta Veršulyte tartis dėl galimybės mieste ir rajone statyti stendus politinei lauko reklamai.

– Jau savivaldos rinkimuose jie nebebuvo statomi, tačiau savivaldybėms neuždrausta įrengti stendų. Jei jų nebus, neįsivaizduoju, kur kandidatams į Seimą kabinti plakatus? – kalbėjo A.Savickas.

Partijos dar nepateikė savo atstovų į apylinkių komisijas; tai turėtų būti padaryta iki rugpjūčio 19 d.

Aštuonių partijų kandidatai į Seimą susirūpinę ieško žmonių, galinčių partijoms ir patiems kandidatams atstovauti apylinkių komisijose. Kažin ar bent viena partija pasiūlys savo atstovus į visų apylinkių komisijas. Anykščių-Panevėžio rinkimų apygarda Nr. 49 suformuota iš 46 apylinkių: 35 – Anykščių ir 11 – Panevėžio savivaldybėse.

Sugriežtinta atranka į apylinkės komisijos pirmininko vietą: kandidatas šioms pareigoms negali būti pensinio amžiaus, privalo turėti aukštąjį išsilavinimą, mokėti dirbti kompiuteriu; privalumas tiems, kurie jau bent kartą yra dirbę rinkimų komisijoje,

Rinkimuose turi teisę dalyvauti 32680 šios apygardos rinkėjų.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotrauka