Anykščių Okuličiūtės dvarelis keliamas naujam gyvenimui

 

Balandžio 18 d. Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio kvietimu savivaldybėje lankėsi projekto „Kompleksinis Okuličiūtės dvarelio Anykščiuose sutvarkymas ir pritaikymas kultūrinei, meninei veiklai“ rangos darbus atliekančios įmonės UAB „Kortas“ generalinė direktorė Žaneta Overlingienė. Kartu su meru K. Tubiu, administracijos atstovais, Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriumi Antanu Verbicku bei kitais muziejininkais Ž. Overlingienė lankėsi tvarkomame Okuličiūtės dvarelyje.

– Šis kultūros paveldo objektas mums itin svarbus. Po bene dešimt metų trukusių pastangų gautą finansavimą norime panaudoti kuo tikslingiau ir atsakingiau, todėl darbus prižiūrime nuolat, – sakė meras K. Tubis.

Buvo įvertinti atliekami darbai – senųjų konstrukcijų dalių keitimas naujomis, aptarti ne tik konstrukciniai sprendimai, patalpų apšvietimo klausimai, bet ir dvarelyje atrasto rūsio įveiklinimo ir eksponavimo galimybės. Tikimasi, kad restauruotos ir atnaujintos Okuličiūtės dvarelio erdvės jau visai netrukus bus pritaikytos kultūriniam turizmui.

Pernai Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu buvo skirtas 419 264,35 Eur finansavimas projektui įgyvendinti. Skirtas finansavimas sudaro 85 proc. projekto išlaidų.

 

Parengta pagal Anykščių rajono savivaldybės inf.