Anykščių miškų urėdija rajono jauniesiems miško bičiuliams dovanojo stovyklą

   

JMBB – 42 metai

Anykščių miškų urėdija rajono Jaunųjų miško bičiulių būrelių (JMBB) aktyviausiems nariams suteikė galimybę vykti į gamtosauginę stovyklą „Mūsų žalioji vasara“. Aplinkos ministerija ją rengia konkurso „Jaunųjų miško bičiulių veiklos organizavimas“ nugalėtojams.

Šiemet sukako 42 metai, kai veikia Lietuvos miškininkų sąjungai priklausantis Jaunųjų miško bičiulių sambūris, vienijantis Lietuvos moksleivius, besidominčius gamta. Jaunuosius gamtininkus jungia ne tik meilė gamtai, bet ir įvairūs bendri renginiai.

 

Ugdo pasitikėjimą vieni kitais

Šiemet stovykla vyko Giruliuose. Stovykla davė ne tik neįkainojamų įspūdžių, bet ir mokė, kaip prisitaikyti prie ekstremalių sąlygų. „Būrių vadovai, organizatoriai nėrėsi iš peties, kad mums būtų kuo geriau gyventi. Rūpinosi ne vien tik mūsų gyvenimo sąlygomis, bet ir moraline gerove. Mūsų būrio vadovai Saulius ir Eglė sukūrė gerą balansą tarp laisvo laiko ir veiklos. Žaidėme žaidimus, ne tuos vaikiškus, bet tuos, kurie ugdo pasitikėjimą vieni kitais”, – Anykščių miškų urėdijos tinklalapyje www.amu.lt pasakoja Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos JMBB „Ąžuoliukas“ narys Giedrius Mirklys.

 

Stiprino ryšį su naujais draugais

Žaidimas „Pasivaikščiojimas debesimis” vertė eiti žmonėmis nuo vieno taško iki kito. „Viena mergina net apsiverkė iš gailesčio, nes mums skaudėjo, kai ant mūsų lipo. Šis žaidimas parodė, kad mes rūpime vieni kitiems. Parinkta veikla leido sustiprinti ryšį su nauju draugu, sužinoti apie jį kuo daugiau”, – pasakoja Giedrius.

Patiko jam ir Talentų vakaras:vieni pasirodymai buvo prasti, kiti tiesiog labai įdomūs.

 

Naktis įtraukė ir baugino

Stovyklautojai mėgavosi išvyka į Gintaro muziejų, Botanikos sodą, dalyvavo naudingose paskaitose „Miško universitetas“ „Apie vilkus“, „Gamtos fotografavimas“, „Apie viešą kalbėjimą”. Pastarosios paskaitos lektorė taip įtaigiai pasakojo, sugebėjo įtraukti kiekvieną dalyvį į paskaitą, o paskui mokė, kaip ji tai daro.

Keliavo jaunieji gamtininkai ir į naktinį žygį. Giedriui – iki šiol tai vienintelis toks žygis. „Vien dėl to, kad naktis, vaikštinėjimas po mišką labai mane įtraukė ir įbaugino”, – rašo G. Mirklys.

JMBB nario teigimu stovykla suteikė neįkainojamų įspūdžių, gyvenimo pamokų, leido patobulinti gamtamokslines žinias.

Anykščių miškų urėdija globoja keturis rajono jaunųjų miško bičiulių būrelius.

 

temainfo.lt ir www.amu.lt inf.

Stovyklos „Mūsų žalioji vasara“ nuotraukos