Anykščių meno inkubatoriuje – tikras veiksmas ir pramogos

Jau trečius metus iš eilės antrą rugsėjo savaitgalį Anykščių meno inkubatoriuje (AMI) vyksta kūrybinių industrijų festivaliai. Šiųmetis buvo skirtas keramikos menui. Tad rugsėjo 8 d. inkubatoriuje virė tikras veiksmas.

Pirmi į dirbtuves atlėkė mažieji ir kartu su Ramune Pranckevičiūte piešė ant molio, darė atspaudėlius, o gautus paveiksliukus dovanojo savo tėvams, draugams ar artimiesiems.

Gausus anykštėnų būrys susirinko paklausyti keramikės Ernestos Pauplielės paskaitos apie Rytų keramiką, o po paskaitos kiekvienas  kūrė savo pialą. Vidą Ražanską pakeitusi VDA keramikos magistro studentė Monika Jonuškaitė susirinkusiuosius hipnotizavo žiedimo rateliu savo technikomis, leido kiekvienam bandyti nusižiesti puodynę. Bandė visi – tiek dideli, tiek maži, net į AMI užsukę svečiai iš Vokietijos.

Visą dieną inkubatoriaus teritorijoje anykštėnai galėjo susikurti ir savo svajonių Anykščius. Šios dirbtuvės ypač patiko mažiesiems: jie neatsitraukdami lipdė miestą net po kelias valandas.

Vakarinėje festivalio programoje buvo atidaryta Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros studentų darbų paroda. Ją kuravusi lektorė Jurgita Jasinskaite bei docentė Rasa Jusaite-Gecevičienė pasidžiaugė galimybe anykštėnus supažindinti su studentų bakalauro ir magistro baigiamaisiais darbais, atliktais įvairiomis technikomis.

Po dirbtuvių, trukusių visą dieną, atėjo laikas pramogauti. Festivalį užbaigė šiuolaikinio cirko atstovo iš Ispanijos Joano Catalamono spektaklis PETAL. Jis taip įtraukė anykštėnus bei miesto svečius, kad nuo jų veidų visą vakarą nedingo šypsena. Teatrališkieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” išjudino visus AMI salėje susirinkusius žmonės. Kiekvienas jų dainose galėjo atrasti dalelę savęs. Juk Kašpirovskių dainose atsispindi kiekvieno mažos neišsipildžiusios svajonės ar netyčia „užklupusios” buitinės bėdos.

 

Kamilė Bitvinskaitė
AMI verslo konsultantė