Anykščių Kalbų alėją papuoš plytelė hebrajų kalba – שָׁלוֹם

Šiandien, kovo 1 d., Anykščių Vyskupo skvero Kalbų alėją papildys dar vienas pasisveikinimas: Anykščiuose bus atidengta plytelė su užrašu, sveikinsiančiu anykštėnus ir miesto svečius hebrajų kalba – שָׁלוֹם

 

Draugystė užsimezgė praėjusių metų pavasarį

„Izraelio ambasados Lietuvoje ir Anykščių draugystė užsimezgė praėjusių metų pavasarį. Drauge jau spėjome įgyvendinti bendrų projektų, sulaukėme ir dovanos Anykščiams bei anykštėnams – jaunosios kartos Izraelio atlikėjo koncerto.Ypatingas dėmesys skiriamas Anykščių rajono jaunimui. Džiaugiuosi, kad šią draugystę galėsime įamžinti ir Kalbų alėjoje“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Meras K. Tubis su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistais atsiliepė į Izraelio valstybės ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono kvietimą 2017 m. balandžio 21 d. prisidėti prie Lietuvos ir Izraelio draugystę įprasminančios ąžuolų giraitės „Izraelita“ sodinimo akcijos.

Praėjusių metų gruodžio 8–11 d. koncertiniam turui į Lietuvą buvo atvykęs Izraelio atlikėjas Omeras Netzeras. Jis su grupe surengė tris nemokamus koncertus, juose pristatė naują albumą „Sweet Mistake“ („Saldi klaida”). Nemokamas koncertas vyko ir Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje.

Šių metų vasario 7 d. Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimonas Anykščių rajono savivaldybėje susitiko su rajono meru K. Tubiu, Anykščių J. Biliūno, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų moksleiviais, aptarė Izraelio ambasados Lietuvoje ir paties A. Maimono kovo 5–10 d. organizuojamos Lietuvos moksleivių kelionės į Izraelį detales. Dalyvauti šioje kelionėje ambasadorius jau anksčiau yra pakvietęs aštuonis Anykščių rajono moksleivius.

 

Kalbų alėją jau puošia dešimt plytelių

2013 m. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji ir bibliotekos direktorius Romas Kutka atidengė pirmą Kalbų alėjos marmurinę plokštelę su užrašu „Šviesa“. Alėją jau puošia plytelės lietuvių, prancūzų, gruzinų, norvegų, čekų, moldavų, estų, latvių ir japonų kalbomis.

Šių metų vasario 22 d. Anykščiuose ir visoje Lietuvoje startavo kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Ši Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva subūrė daugiau kaip 20 šalies miestų, savivaldybių bei jų atstovaujamų kultūros organizacijų ir Lietuvos žmonėms surengs per 100 Izraelio kino seansų. Pirmas kino filmas Anykščiuose buvo parodytas vasario 22 d. Projekto filmai Anykščių kultūros centre bus rodomi kovo 1, 8, 15 dienomis 18 val. ir kovo 24 d. 15 val. Įėjimas nemokamas.

 

Anykščių rajono savivaldybės inf.