Anykščių imtynininkai mini veiklos jubiliejų

Šiemet Anykščių imtynininkai mini 60 metų veiklos jubiliejų. Anykščių imtynių pradžia – 1956-ieji, kai į Anykščius atvyko dirbti imtynių pradininkas Julius Malelė.

Apie 1956–2006 metų sportininkų pasiekimus, jų renginius, dalyvavimą įvairiuose projektuose knygoje „Anykščių imtynių ąžuolai” yra aprašę Jonas Pajarskas ir Julius Malelė.

Nuo 2007 m. Anykščių krašto imtynininkai garsina savo kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Moterų imtynių istorijos tarptautinį puslapį atvėrė Danutė Domikaitytė, iškovojusi Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatų medalius. Ramūnas Dagys graikų-romėnų imtynių Europos čempionate laimėjo bronzos medalį. Arvydas Krikščiūnas veteranų čempionate pasipuošė bronzos medaliu.

Per 10 metų Anykščių imtynininkai – Indrė Bubelytė, Sima Žiogaitė, Justina Aldusevičiūtė-Labakojienė, Vytautas Šimkus, Domas Krikščiūnas, Auksė Rutkauskaitė – ne kartą garbingai kovojo Europos ir pasaulio čempionatuose, nors  medalių iškovoti ir nepavyko.

Tomas Sobolevskis ir Kristina Domikaitytė imtynėse už diržų yra iškovoję bronzos medalius.

Nemažas būrys anykštėnų imtynininkų tapo įvairių  amžiaus grupių Lietuvos čempionais ir prizininkais.

Per 10-metį tradiciniais tapo Vytauto Šidlausko, Ričardo Deksnio, Vlado Žmogino  vardo tarptautiniai turnyrai; šiais metais jie buvo skirti ir imtynių 60 –mečiui pažymėti.

Anykščių imtynininkai dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose užsienio turnyruose ir iškovojo medalių. Užmegzti tarptautiniai ryšiai su Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, Vengrijos,  Baltarusijos , Čekijos šalių klubais. Anykštėnai sportininkai kovojo ne tik Europoje, bet ir Azijoje, JAV.

Džiugu, kad kai kurie sportininkai, Anykščių kraštą garsinę ant imtynių kilimo, pasirinko trenerio darbą: Renatas Puikis jaunuosius imtynininkus treniruoja Anykščiuose ir Viešintose, Algirdas Pupkis – Troškūnuose, Indrė Bubelytė – Šiauliuose, Andrius Vaičiūnas – Utenoje.

Lapkričio 5 d. organizuojame  Lietuvos moterų imtynių jaunučių-vaikų čempionatą ir tarptautinį turnyrą, skirtą Anykščių imtynininkų veiklos 60–mečiui pažymėti. Jame pagerbsime geriausius Anykščių imtynininkus. Į varžybas kviečiame visus buvusius imtynininkus, imtynių veteranus, šios sporto šakos gerbėjus. Varžybos vyks Anykščių laisvalaikio ir pramogų centro „Nykščio namai“ sporto salėje, jų pradžia 12.00 val.

 

Arvydas Krikščiūnas
Graikų-romėnų imtynių treneris