Anykščių bibliotekininkai spręs, kokias jie teiks paslaugas nuo ateinančio pirmadienio


Knygos – bekontakčiu būdu

Rytoj, balandžio 23 d., Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka rengia darbuotojų vaizdo konferenciją: bus sprendžiama, kokias paslaugas biblioteka teiks nuo ateinančio pirmadienio.
Kaip temainfo.lt sakė L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, vieną paslaugą bibliotekininkai jau tikrai garantuoja – knygas skaitytojai galės keistis bekontakčiu būdu.
– Elektroniniu paštu ar telefonu bus galima užsisakyti pageidaujamą knygą, bibliotekininkas ją padės numatytoje vietoje, ir skaitytojas ją pasiims, – temainfo.lt sakė direktorius.
Nuo kitos savaitės bus galima lankytis bibliotekose, archyvuose ir muziejuose.


Nuo rytojaus

Nuo rytojaus, balandžio 23 d., turgavietėse leista prekiauti sodinimui skirtais augalais, sėklomis ir trąšomis, parduotuvėms nebetaikomas reikalavimas turėti įėjimą iš lauko pusės.


Nuo pirmadienio

Nuo pirmadienio, balandžio 27 d., savo paslaugas galės teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke. Tiesa, veiklas reikės vykdyti laikantis tam tikrų reikalavimų.
Laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose – privaloma užtikrinti 10 kv. m plotą, tenkantį vienam žmogui, tarp lankytojų turi būti išlaikytas ne mažesnis kaip 10 m atstumas.
Savo lankytojams duris atvers tam tikros kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigos. Jų lankymas vyks ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus šeimas, užtikrinant nustatytas higienos sąlygas.
Lankytojams atidaromi atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji takai (išskyrus apžvalgos bokštus), parkai, zoologijos, botanikos sodai, užtikrinant, kad tarp žmonių ar grupių bus ne mažesnis nei 2 m atstumas. Laikantis šių reikalavimų, uždarose sporto bazėse galės treniruotis sportininkai, įvykdę atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus, besirengiantys kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams.
Nuo kitos savaitės taip pat bus galima organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei aviacijos mokymus.


Kaukių dėvėjimas išlieka privalomas

Kirpyklos bei nagų priežiūros salonai turės riboti klientų srautus: vienam klientui reikės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m. plotą arba vienu metu paslaugas teikti tik vienam žmogui. Būtina laikytis nustatytų higienos sąlygų.
Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešo maitinimo įstaigose. Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, bei, kaip ir anksčiau, tiekti maistą išsinešimui.


temainfo.lt ir SAM inf.