Anykščiai pažymėjo savo krašto imtynių 60-metį

 

Miesto pramogų ir sporto komplekso „Nykščio namai“ salėje kovojo vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo amžiaus grupių atletai. Šiemet kartu su mūsų šalies sportininkais ant imtynių kilimo galynėjosi svečiai iš Latvijos ir Lenkijos.

– Nėra abejonių, kad stipriausia turnyro vieta – tradicija. Šios varžybos rengiamos nuo 1998 metų ir vykdavo skirtingose vietose. Daug metų atletai kovojo Antano Baranausko vidurinės mokyklos salėje, kelis metus organizatoriai kilimus tiesė Dainų slėnyje. Tačiau kartais permainingi orai tiesiogine prasme nuplaudavo renginį parke, todėl dabar visi žino, kad gegužės pabaigoje bet kokiu oru imtynininkų susitikimo vieta yra „Nykščio namuose“. Tragiškai žuvusio trenerio ir imtynių puoselėtojo atminimui pagerbti skirtas turnyras yra puiki proga Anykščių krašto imtynininkams pasigalynėti su pajėgiais varžovais, parodyti savo meistriškumą giminėms, klasiokams ir draugams.Tai labai šiltas renginys, kuris kasmet palieka malonius įspūdžius ir prisiminimus, – pasakojo Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Giedrius Dambrauskas.

Arvydas Krikščiūnas, vienas turnyro organizatorių, pažymėjo, kad šiemet Anykščių imtynininkai mini savo veiklos  60–metį.

– Dar1956-aisiais į Anykščius atvykęs jaunas imtynių specialistas Julius Malelė sudomino jaunuolius imtynėmis; jomis jaunimas domisi ir šiandien. Todėl džiugu, kad tradicijas tęsia Juliaus Malelės pasekėjai, buvę auklėtiniai kaunietis Algimantas Raupelis ir Albinas Batūra iš Panevėžio, kurie į varžybas atvyko su savo auklėtiniais. Be Vlado Žmogino turnyro imtynių, jubiliejų pažymėjome komandiniu Vytauto Šidlausko vardo turnyru Anykščiuose ir asmeninėmis Ričardo Deksnio varžybomis Troškūnuose. Jau dabar pradedu dėlioti kitų metų turnyro scenarijų. Kaip ne kaip jubiliejinis 20-asis. Stengsimės, kad būtų neprastas, – kalbėjo A.Krikščiūnas.

Šiemet varžybose kovojo 110 imtynininkų.

Stebėti jaunųjų atletų kovų atvyko gausus būrys Vlado Žmogino draugų: eksministras  Edvardas Makelis, viceministras  Vytautas Grušauskas, Aleksandro Stulginskio universiteto mokomojo ūkio direktorius  Vladas Kurutis ir daug kitų veteranų. Teisėjams vadovavo pasaulio čempionas  Rimantas Bagdonas.

Organizatoriai dėkojame turnyro rėmėjams latviams Ievai ir Aivarui Grikiams, UAB „Fegda“, viešbučiui „AirInn Vilnius“,  Vladui Kuručiui, UAB „Cesta“, UAB „Anykščių kvarcas“,  UAB „Anykščių  energetinė statyba“,  UAB „Kurklių karjeras“, UAB „Ukmergės pieninė“, Norfos labdaros ir paramos fondas, UAB „Biovitanas“, UAB „Seltra“,  UAB „Vikona“, ūkininkui Audriui Juškai, pramogų ir sporto centrui „Kalita“, baseinui „Bangenis“, „Cosmos paukščių takui “, Rimantui ir Vytautui Šimkams, Vasilijui Jakovlevui bei Anykščių rajono savivaldybei.

 

 

Tarptautinio Vlado Žmogino imtynių turnyro nugalėtojai svorio kategorijose:

1997 ir jaunesni

58 kg DomasKrikščiūnas Anykščiai
80 kg GytisGalinis Anykščiai
100 kg MiroslavasMitiun Visaginas

 
1999 ir jaunesni

69 kg Mantas Traupis Panevėžys
76 kg Ignas Paulavičius Joniškis

 
2001 ir jaunesni

59 kg JokubPietrzyk Lenkija

 
2002 ir jaunesni

38 kg KasparasBondarenko Latvija
60 kg EdvinasStanišauskas Klaipėda
64 kg Lukas Vrublevskis Šiaulių rajonas
72 kg Tomas Sakalauskas Panevėžys

 
2004 ir jaunesni

33 kg Vilius Adomavičius Marijampolė
39 kg Oskaras Baltrušaitis Marijampolė

 
2005 ir jaunesni

30 kg Vladimiras Lukjanovas Visaginas
44 kg PlatonasŠpalianskij Visaginas

 
2007 ir jaunesni

29 kg ArtisElksnis Latvija
32 kg Mantas Vilys Anykščiai

 
2009 ir jaunesni

24 kg VakarisŠakėnas Panevėžys
     

 

Turnyro, skirto Vladui Žmoginui atminti, organizatoriai