Anykščiai kviečia į gidų po Lietuvą kursus

Spalio 11 d. Anykščių švietimo pagalbos tarnyba ir Anykščių turizmo informacijos centras (TIC) rengė įžanginį susitikimą su tais, kurie nori lankyti gidų kursus.

– Bendradarbiaujame su vilniečių kelionių agentūra „Kiveda”, įsteigusia mokymo centrą, skirtą turizmo specialistams ugdyti. Šešis mėnesius kursų lankytojai klausysis paskaitų, laikys įskaitas ir egzaminus, dalyvaus praktiniuose mokymuose po Vilnių ir Lietuvą, – temainfo.lt sakė Anykščių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Jolanta Bakšienė.

Įžanginiame susitikime dalyvavo 15 anykštėnų. Kitą savaitę jie jau turės tvarkaraštį ir pradės mokymus: studijuos Lietuvos, dailės ir architektūros istoriją, ekskursijų vedimo ir paruošimo metodiką, bendravimo psichologijos ir profesinės etikos pagrindus, Lietuvos geografiją ir gamtinius turizmo išteklius, mokysis suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Kursai pusei metų kainuoja 250 Eur. Yra ir bendrieji gidų kursų lankytojų reikalavimai: turėti aukštąjį išsilavinimą, mokėti valstybinę ir užsienio kalbas, dirbti kompiuteriu.

Kursus gali lankyti ir kitų rajonų žmonės: teikti prašymus galima iki rugsėjo 17 d. Kursai vyks po darbo valandų, kartais ir šeštadieniais.

„Kiveda” įtraukta į Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos mokymo įstaigų sąrašą, kursus bendrovė yra organizavusi Aukštaitijos bei Dzūkijos nacionaliniuose parkuose, Lazdijuose, Jurbarke, Zarasuose, Vilniuje.

– Anykščių turistams gido paslaugas siūlo muziejininkai ir Anykščių TIC. Laisvai samdomų gidų neturime. Anykščiuose labai daugėja turistų, žmonės nori išsamios informacijos; gido paslaugų kreipiasi net šeimos. Jausdami kelionių vadovo poreikį, sukome galvas, kaip išspręsti šią problemą. Organizuoti gidų kursus ir buvo mūsų idėja, – temainfo.lt sakė Anykščių TIC direktorė Vilanda Reikalienė.

Anot direktorės, rajono Tarybos patvirtintais įkainiais gido paslaugos kainuoja 35 Eur; jei žmonių daugiau nei 30, – 2 Eur asmeniui. Anykštėnų siūlomų ekskursijų trukmė – nuo 2 iki 6 val.

Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka, paklaustas, kiek parkas skaičiuoja gidų, atsakė:

– Kiek reikia, tiek ir turime.

 

Rita Briedienė

Anykščių TIC archyvo nuotraukos