Anykščiai – ketvirti Lietuvoje pagal įgyvendintų projektų skaidrumą

Baigėsi dvi savaites trukęs skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“ ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) inicijuotas konkursas. Jame dalyvavo 28 savivaldybių, pateikusios 441 projektą.

Anykščių rajono savivaldybė skaidrumo iniciatyvai pateikė 40 projektų ir užėmė aukštą ketvirtą vietą.

Pasvaliečiai iniciatyvai „Jonvabaliai” pateikė 48 projektus;

Rokiškio rajono savivaldybė – du: „Rokiškio rajono strateginio plėtros plano iki 2022 metų parengimas” ir „Rokiškio rajono savivaldybės politikų, administracijos ir įstaigos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas”.

Biržiečiai – du: „Dviračių ir pėsčiųjų tako Biržų mieste prie Širvėnos ežero įrengimas ir pritaikymas turizmui ir poilsiui” ir „Biržų pilies komplekso rūmų sutvarkymo, arsenalo pastato atstatymo ir pritaikymo turizmo ir kitiems viešiesiems poreikiams”;

Kupiškio rajono savivaldybė skaidrumo iniciatyvos tinklalapyje „Jonvabaliai“ neminima.

Pirmą kartą organizuotame konkurse dalyvavo savivaldybių administracijos, įmonės, įstaigos bei projektai, prisijungę prie iniciatyvos „Jonvabaliai“ ir išsamiau papasakoję gyventojams apie projektus, įgyvendintus investuojant ES lėšas. Įvertinus projektus paaiškėjo, kuriose Lietuvos savivaldybėse gyventojams atviriausiai atsiskaitoma apie ES investicijas. Anykščiai, kur projektų vykdytojai atviriau atsiskaitė papasakodami apie ketvirtadalį šios savivaldybės teritorijoje įgyvendintų projektų, yra ketvirti Lietuvoje ir pirmi Utenos apskrityje.

Anykščius konkurse aplenkė tik Neringos, Pasvalio ir Radviliškio savivaldybės. Apie Neringos savivaldybės projektus tinklalapyje www.jonvabaliai.lt galima rasti išsamios informacijos net apie 80 proc. projektų, Pasvalio savivaldybė pateikė informacijos apie per 36 proc., Radviliškio savivaldybė – apie trečdalį įgyvendintų projektų.

Iš viso buvo paviešinti 441 projekto rezultatai, kurių vertė beveik 550 mln. eurų. Konkurse dalyvavo 28 Lietuvos savivaldybės.

Prie iniciatyvos „Jonvabaliai“ prisijungusių projektų skaičius nuolat auga. Šiai dienai yra prisijungę 462 projektai iš 7903 finansuojamų projektų Lietuvoje. Iniciatyvos „Jonvabaliai“ steigėjai – asociacija „Investors’ Forum“, asociacija „Žinių ekonomikos forumas“, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), Lietuvos pramonininkų konfederacija, Finansų ministerija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija ir „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

 

Anykščių rajono savivaldybės ir temainfo.lt inform.

Rimvydo Slapšinsko nuotr.