Anykščiai – daugiabučių renovacijos „Metų spartuolis“

Vasario 13 d. Aplinkos ministerija ir Būsto energijos taupymo agentūra įteikė apdovanojimus savivaldybėms, kurios pastaraisiais metais aktyviausiai dalyvavo daugiabučių namų modernizacijos procese. Šiuo renginiu tikimasi sukurti tradiciją kasmet pagerbti energiškai efektyviausias savivaldybes.

Aplinkos ministerijos pateiktais duomenimis, apdovanojimai įteikti devynioms šalies savivaldybėms.

Anykščių ir Molėtų  rajonų savivaldybės paskelbtos „Metų spartuoliu“ ir apdovanotos už spartų darbą ir aktyvumą įgyvendinant daugiabučių namų renovacijos programą 2013 m.,  Ignalinos rajono savivaldybė įvertinta už „Enervizijos“ projektą, Mažeikių rajono savivaldybė paskelbta „Metų darbštuoliu“,  Kauno miesto savivaldybei įteiktas „Metų iniciatyvos“ apdovanojimas už nestandartinius klausimus ir pasiūlymus,  Marijampolės, Kelmės ir Švenčionių rajonų savivaldybės įvertintos kaip „Metų aktyviausios“ už didžiausią pasiektą progresą renovacijos srityje. Jonavos rajono savivaldybė išskirta už kvartalų renovacijos skatinimą.

Pagrindinį renovacijos apdovanojimą aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. Palangos miesto savivaldybė paskelbta „Metų proveržiu“ už iniciatyvą ir pasiektus rezultatus didinant savo miesto daugiabučių energinį efektyvumą.

Trylikai Lietuvos savivaldybių už pasiektą pažangą daugiabučių atnaujinimo procese įteikti aplinkos ministro padėkos raštai. Tai – Panevėžio ir Druskininkų miestų, Šiaulių, Šakių, Varėnos, Plungės, Raseinių, Ukmergės, Panevėžio, Utenos, Biržų, Šilalės ir Radviliškio rajonų savivaldybės.

Visagino miesto savivaldybei įteiktas metų linkėjimas įsitraukti į daugiabučių atnaujinimo ir modernizavimo programą, kurioje šiuo metu jau dalyvauja 56 šalies savivaldybės.

Anykštėnai per 2014 m. planuoja renovuoti 15 daugiabučių namų. Iki 2014 m. pabaigos žadama parengti dar 23 namų modernizavimo investicijų planus ir organizuoti butų savininkų susirinkimus.

Anykščiuose yra renovuotas vienas daugiabutis namas. Per 2014 m. bus renovuota 15 daugiabučių namų. Iki 2014 m. pabaigos planuojama parengti dar 23 namų modernizavimo investicijų planus ir organizuoti butų savininkų susirinkimus. Apdovanojimą, skirtą Anykščių rajono savivaldybei, atsiėmė Investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistė Loreta Pesliakienė.


Parengė Adelė Varnaitė