Antašavoje – policijos pareigūnų ir mokinių susitikimas

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė vyko į Kupiškio rajono Antašavos mokyklą-daugiafunkcinį centrą. Susitikimo metu kalbėta apie saugų eismą, prekybą žmonėmis, rūkymo, alkoholio bei psichotropinių medžiagų vartojimo žalą.

G.Šližytė papasakojo apie pavojaus signalą – didėjantį narkotinių medžiagų paplitimą tarp jaunimo, pasakojo apie prevencinę veiklą, kuria siekiama užkirsti kelią svaigalų vartotojimui. Kalbėjo ji ir apie prekybą žmonėmis, nepilnamečių grėsmę patekti į žmonių, besiverčiančių šia veikla, pinkles. Ji pasakojo istorijas, kai užsienio valstybėje žadamas legalus darbas, patrauklus užmokestis, tačiau iš tikrųjų jaunuoliai įtraukiami į nusikalstamas veikas. Nepilnamečiai, atsidūrę svetimoje valstybėje, dažnai patiria smurtą, juos priverstinai pratina vartoti narkotines medžiagas, tokiu būdu siekiama juos kontroliuoti ir priversti besąlygiškai vykdyti nusikalstamas veikas.

Pareigūnės priminė pagrindines eismo dalyvių teises ir pareigas, Kelių eismo taisyklių reikalavimus pėstiesiems ir dviratininkams šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu kelyje, reikalavimus motorinių transporto priemonių vairuotojams. Mokiniai buvo informuoti apie nepilnamečių atsakomybę už padarytus teisės pažeidimus ir apie tėvų atsakomybę už vaikų padarytus teisės pažeidimus. Akcentuota atsakomybė už nedidelį chuliganizmą, t. y. necenzūrinių žodžių ar gestų vartojimą viešosiose vietose, įžeidimus ir patyčias, žmonių rimties trikdymą.

Susitikimo pabaigoje pareigūnės atsakė į mokinių klausimus, o paskatinti išsakyti savo nuomonę mokiniai aktyviai diskutavo minėtomis temomis.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė