Ant L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stogo prasidėjo saulės elektrinės statyba

Seniai Kupiškis bematė tokį aukštakelį kraną: rokiškėnų UAB „Rokmelsta” ant Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos priestato stogo kėlė baterijų plokštes – vakar, vasario 17 d., prasidėjo saulės fotovoltinės elektrinės statyba.


Elektrinė – ant gimnazijos stogo

Kaip temainfo.lt sakė L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas, projektą vykdo Kupiškio rajono savivaldybė.
– Savivaldos specialistai klausė mūsų, ar pritartume projektui. Mes, žinoma, pritarėme tokiam pažangiam ir jau visuotinai išplitusiam dalykui. Ir štai prasidėjo darbai: 50 kW galingumo jėgainė turėtų pradėti veikti kovo 15 d., – temainfo.lt sakė direktorius V. Žilinskas.


Elektra atpigs apie 50 proc.

Anot gimnazijos vadovo, baterijos užims apie 500 kv. m plotą. 
– Nežinome, kiek daug bus saulėtų dienų, tačiau eksploatuojant baterijas planuojama, kad lėšos už elektros energiją, sunaudojamą pagrindiniame pastate ir priestate, sumažės 50 proc., – sakė gimnazijos vadovas.

Mindaugo Venslavo nuotr.


Ragino nemiegoti

Darbus vykdančios įmonės „EV sprendimai“ pardavimų vadybininkas kupiškėnas Mindaugas Venslavas šiame krašte bene daugiausia bus padaręs propaguojant ir viešinant Vyriausybės parengtą Klimato kaitos programą: jis organizavo susitikimus su gyventojais, apžvelgė ir vertino šią programą Kupiškio ir Rokiškio rajonų tarybų posėdžiuose.
– Kalbėjau nemažai apie šią programą: raginau nemiegoti, įsitarpuoti į šį efektyvų projektą, padedantį taupyti lėšas už sunaudotą elektros energiją – taip švelninti ir klimato kaitos padarinius, – temainfo.lt sakė M. Venslavas.


Nebe pirma elektrinė

Saulės fotovoltinės elektrinės jau gamina elektrą Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai, Kultūros centrui, o netrukus saulės baterijomis stogus dengs vaikų lopšeliai-darželiai „Obelėlė” ir „Saulutė”.


temainfo.lt