Ant Jurgiškio ežero įkliuvo poledinės žūklės mėgėjai

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija operatyviai reagavo į gautą informaciją apie galimai daromą pažeidimą ir sausio 13 d. išaiškino du šiurkščius žvejybos taisyklių pažeidimus. Gamtai padaryta žala siekia net 2 552 Eur.

Asmenys M. R. ir V. M. žvejojo ant Suosos (Jurgiškio) ežero, esančio pačiame Kupiškio rajono pakraštyje,  prie Anykščių rajono ribos. Ant ledo jie buvo pastatę po 10 skritulių lydekoms gaudyti. Masalui buvo naudodamos gyvos žuvelės, o tai šiuo metu daryti draudžiama. Neteisėtos žvejybos metu vyrai jau buvo sugavę 16 lydekų.

Asmenims buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnio punktą „Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu”, užtraukiantį baudą nuo 120 iki 300 Eur.

Kodekse numatytas ir nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. Pažeidėjams pateikta geranoriškai atlyginti žuvų ištekliams padaryta 2 552 Eur žala.

Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai primena: Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse numatyta, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. yra draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę. Jie ragina apie pažeidėjus nedelsiant pranešti aplinkos apsaugos inspektoriams tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Parengta pagal prd.am.lt