zbQet_-f2MI

Šį kartą jaunimas nusprendė ne tik praplėsti savo akiratį, bet ir išsiaiškinti, kaip pasaulį vertina menininkai. Laidelių „Anapus tvoros“ kūrėjų komanda apsilankė Joanos ir Antano Tunaičių sodyboje, kur liepos 8-12 dienomis vyko 9-asis Rokiškio langinių pleneras.

Šiemet plenere dalyvavo dailininkai rokiškėnai Arūnas Augutis (jis – langinių tapybos idėjos autorius), Žilvinas Vaičiūnas, Sigitas Daščioras, Aurimė Daščiorienė, Sigutė Klemkaitė, Eglė Mažuknaitė, vilnietis Arvydas Bagdonas, Renata Murauskaitė iš Raseinių rajono Viduklės miestelio, Eugenijus Raugas iš Zarasų rajono Dusetų ir latvės Daina Eglite iš Jėkabpilio bei Sandra Sabine iš Lielvartės. Dailininkams talkino medžio drožėjai rokiškėnai Eugenijus Deksnys ir Eugenijus Majauskas.

Šis – jau devintasis pleneras. Iš viso juose dalyvavo 117 dailininkų, nutapytos 248 langinės.

„Langinių puošybą kažkas taikliai pavadino „galerija po atviru dangumi”. Tereikia praeiti Rokiškio miesto Respublikos gatve ir praturtinsi save įspūdžiais. Kiekvienas langas turi savo istoriją”, – sakė plenero iniciatorė, Rokiškio kultūros centro direktorė Nida Lungienė.

Šių metų plenere dailininkai nutapė Respublikos gatvės 46, 77 ir 83 numeriais pažymėtus namus, Kauno gatvės namą Nr. 63 bei Šetekšnių kaimo J. ir A.Tunaičių etnografinės sodybos namo langines.

Medžio meistrai, rokiškėnai E.Deksnys ir E.Majauskas medine puošyba padabino Respublikos gatvės 46 ir 65 namus.


temainfo.lt