Aloyzas Jočys: „Išeinu pakelta galva“

Atsisveikinimo puokštė - Aloyzui Jočiui (dešinėje)Rugpjūčio 29 d. Rokiškio rajono tarybos posėdį stebėjo bent kelių medijų žurnalistai, dalyvavo jame ir Vyriausybės atstovės Panevėžio apskrityje patarėjas Sigitas Rudokas. Tarybos posėdžio darbe dalyvavo 23 jos nariai.

Bene didžiausio dėmesio sulaukė savivaldybės administracijos direktoriaus Darbo partijos nario Aloyzo Jočio atsistatydinimas, nors niekam tai nebebuvo naujiena: jau prieš savaitę jo prašymą atleisti iš darbo pasirašė rajono meras Vytautas Vilys. Vis dėlto tokiam mero sprendimui pritarė ne visi tarybos nariai.

– Situaciją puikiai žinome: vyksta STT patikrinimas dėl kai kurių administracijos žmonių. Jau vienas atvejis buvo, kai skubos tvarka buvo atleistas Juridinio ir personalo skyriaus vadovas (Ramūnas Godeliauskas, aut. past.), kuris, kaip suprantu, buvo vienas iš įtariamųjų. Tas ratas plečiasi. Ar nemanote, kad darome meškos paslaugą išleisdami su gražiu įrašu – savo noru –  administracijos direktorių? – posėdyje mero klausė tarybos narys Virginijus Lukošiūnas.

Tarybos nario nuomone, A.Jočys išlieka atsakingas už administracijos darbą, net jei jis nėra įtariamųjų sąraše: ar nevertėtų jo palikti iki tyrimo pabaigos?

– Nėra pareikšti jokie įtarimai. Dokumentai paimti dviejų rajono tarybos kadencijų. Tai dabar visus tarybos narius įsipareigosime porą metų laikyt? Mes negalim tokių dalykų daryti. Jūsų toks paklausimas neturi realaus pagrindo. Niekur Aloyzas neišvyksta –  nei į Australiją, nei į mėnulį, – atsakė V.Vilys.

 

Tarybos nariui Almantui Blažiui rūpėjo sužinoti, ar, mero nuomone, normali situacija: šioje kadencijoje postą paliko meras Vidmantas Kanopa – išvažiavo į sostinę, dabar savivaldybę palieka administracijos direktorius – irgi išvažiuoja į sostinę.

Tarybos darbe dalyvavo LNK televizija

– Tikėkimės, kad būdami Vilniuje jie padės mūsų rajonui. Į bet kokius reiškinius aš žiūriu teigiamai, – sakė V.Vilys; o netrukus jis jau dėkojo A.Jočiui:  –  Ačiū už bendrą darbą, už toleranciją…

Kas klausėsi posėdžio įrašo, ko gero,  nė nesuprato, nei kas uždavė klausimus, nei kokiu rezultatu buvo patvirtintas sprendimas atleisti A.Jočį iš pareigų. Viskas vyko tik tarybos narių tarpe: galvos linktelėjimu arba rankos mostu parodoma, kas kalbės; sėdintiesiems salės gale net nesimatė ekrane skelbiamų balsavimo rezultatų, o pagarsinti jie nebuvo.

Už balsavo 17, trys – prieš, trys susilaikė – tokiu rezultatu A.Jočys atleistas iš pareigų. Jam bus sumokėta dviejų mėnesių administracijos direktoriaus darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka (jąišmokant lygiomis dalimis kas mėnesį); iki rugsėjo 2 d. naujajam administracijos direktoriui reiks perduoti dokumentus, antspaudą, spaudus bei kitą turtą.

Darbo partijos narys A.Jočys Rokiškio savivaldoje – nuo 2007 m. Vieną kadenciją jis dirbo administracijos direktoriaus pavaduotoju, 2011-2014 m. – administracijos direktoriumi.

Savo padėkos kalboje A.Jočys sakė:

Meras Vytautas Vilys (kairėje) su gimimo diena pasveikino tarybos narį Almantą Blažį.

– Pirmiausia noriu padėkoti administracijos darbuotojams. Tai tikrai kompetentingi, atsakingi žmonės. Malonu buvo su jumis dirbti. Dirbant, aišku, būna visokių dalykų. Kitaip nebus ir ateity. Ačiū tarybos nariams už geras idėjas, už kritiką. Visi dalykai yra priimtini. Aš viską normaliai priimu. Tai yra darbas, tai yra normalus darbas. Tik gal šiek tiek per daug politikos įdedama į kai kuriuos klausimus. Bet viskas yra sprendžiama, mes turime suprasti – esame politikai. O išėjimas… Aš manau, kad kiekvienas žmogus – gaudamas kitą pasiūlymą – turi savo nuomonę, apsisprendimą. Aš išeinu tikrai ramia dūšia, pakelta galva.

temainfo.lt

Ritos Briedienės nuotraukos