Alizavos, Skapiškio ir Subačiaus mokiniai į mokyklos gyvenimą žvelgia ir pro objektyvą

Rugsėjo–lapkričio mėnesiais Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai įgyvendino rajono savivaldybės dalinai finansuotą jaunimo iniciatyvų projektą „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro objektyvą“. Projekto partneriais alizaviečiai pasirinko Skapiškio pagrindinės mokyklos ir Subačiaus gimnazijos kinematografija besidominčius mokinius, informaciniais rėmėjais – temainfo.lt.

Projekto lėšomis Alizavos, Skapiškio pagrindinėms mokykloms ir Subačiaus gimnazijai buvo nupirktos licencijos ir į kompiuterius įdiegtos keturios vaizdo redagavimo programos „Pinnacle Studio 20“.

Rugsėjo mėnesį kiekvienoje minėtų mokyklų buvo organizuoti darbo su „Pinnacle Studio 20“ programa mokymai. Dirbdami grupėse mokiniai filmavo, sukėlę į kompiuterį filmuotą medžiagą ją redagavo, ieškojo reportažui tinkamo garso takelio, pritaikė efektus. Vaikai išmoko apkarpyti video bei muzikos failus, suderinti muzikos ir vaizdo tempą bei ritmą, pritaikyti antraštes, titrus bei kitus teksto elementus, sužinojo, kaip tinkamai eksportuoti sukurtą filmuką. Mokymus vedė savanorė Kauno technologijų universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentė Dalė Miknevičiūtė.

Daug įdomių žinių projekto dalyviams pateikė šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“ žurnalistai Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas.

Alizavos pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai, sukūrę filmuką „Ateitis 2117“, dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinio industrijų fakulteto organizuotame konkurse „Medijų Lietuva“ bei seminare „Kūrybiniai sprendimai šiuolaikinėse medijose“.

Sumontavę filmuką „Kartu kuriame gerą mokyklą“ pateikė jį UPC konkursui „Gera mokykla“. Filmuko sėkmę lėmė 50 proc. internautų balsų ir 50 proc. komisijos balsų. Alizaviečiai surinko 8,32 balo iš 10 galimų.

Alizavos pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai kartu su KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studente D. Miknevičiūte savo patirtimi dalijosi švietimo bendruomenės inovacijų parodoje „Mokykla 2017“. Atradimų laboratorijoje mokiniai kvietė kitų Lietuvos mokyklų vaikus išbandyti žurnalistinio darbo metodus. Alizaviečių vadovaujami vaikai kūrė fotoreportažus, ėmė express interviu, filmavo ir įgarsino vaizdo reportažus, apdorojo surinktą medžiagą, sukurtus reportažus bei interviu skelbė mokyklos laikraštuko internetiniame tinklalapyje.

Gruodžio 1 d. į Alizavos mokyklos bibliotekos skaityklą atvažiavo jaunieji filmukų montuotojai iš Subačiaus ir Skapiškio: vieni kitiems demonstravo apie savo mokyklas sukurtus filmukus. Susitikime buvo surengtas protų mūšis „Kinas“. Jaunuoliai smagiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų, praplėtė žinias apie kinematografiją.

Kiekvienoje mokykloje, dalyvavusioje projekte, po grupelę mokinių išmoko filmuoti ir montuoti filmukus. Mokyklos neribotam vartojimui įsigijo pakankamai kokybišką vaizdo redagavimo programą. Visa tai mokyklų bendruomenėms suteiks galimybę dalyvauti įvairiuose konkursuose, reikalaujančiuose pateikti filmuotą medžiagą.

 

Danutė Miknevičienė,

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė, jaunimo iniciatyvų projekto „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro objektyvą“ koordinatorė

Autorės nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_alizava_projektas_8.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]