Alizavos mokyklos sode – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė naujuosius mokslo metus pradėjo prasmingu renginiu: rugsėjo 4 d. mokyklos sode vyko „Teatriuko“ spektaklis „Žalia gyva“.

„Žalia gyva“ – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir jo apylinkėse žaidė pokario vaikai: ištarus „žalia gyva“ žaidėjai turėjo parodyti žalią, gyvą lapą ar gėlės žiedą. Žiemą tai būdavo nelengva užduotis. Neturint „žalia gyva“ reikėdavo atlikti paskirtą darbą.

Profesionali kūrybinė grupė nuotraukomis, literatūrinę medžiaga, gyvais prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios. Jos tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai tarsi gyva pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

Likome sužavėti aktorių meistriškumu, nuoširdumu ir sąžiningumu. Į 45 minutes sutalpinę Lietuvos istoriją, jie pateikė ją vaikams suprantamai ir žaismingai. Abejingų žiūrovų neliko.

Po spektaklio su aktoriais bendravę mokyklos jaunieji žurnalistai išgirdo linksmų ir rimtų „Teatriuko“ virtuvės nutikimų.

Spektaklį finansavo Kupiškio rajono savivaldybė. Tai Alizavos pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų projekto „Atsitrauk nuo kompo!“ renginys.

 

 

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė