Alizavos moksleivius aplankė rašytoja Jurga Baltrukonytė

 

Rašytoja Jurga Baltrukonytė

Alizavos pagrindinėje mokykloje akcija „Metų knyga vaikams” prasidėjo džiugia žinia: Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros departamentas alizaviečiams padovanojo susitikimą su rašytoja Jurga Baltrukonyte.

Su J.Baltrukonytės kūryba susipažinome dar prieš dvejus metus skaitydami ir vertindami mažos išdykėlės ir filosofės Paulos nuotykius „Torčiuke ant debesėlio“. Vėliau rašytoja sukūrė dar dvi knygutes. Tai „Blynai spintoje“ ir „Keksiukas po pagalve“.

Šios rašytojos visos knygutės – linksmos šeimynėlės nuotykiai. Vaikus labai žavi ir jų iliustracijos. „Piešinėliai tokie linksmi, netikėti, juokingi. Jie labai puošia ir papildo knygutę,“ – rašo Aurita Trasykytė.

„Įspūdingos iliustracijos traukte traukia akį. Štai lėlių namelio sąmyšyje nupieštos tokios nelaimingos lėlės, viena – nurautais plaukais. Ir gaila, ir nesijuokti negali,“ –pastebi Rusnė Baliūnaitė.

Rašytojai J.Baltrukonytei kuriant knygutes, taip pat ir ketvirtąją „Filmukai“, talkino jos vyras, legendinės grupės „Fojė“ būgnininkas, fotomenininkas Algis Kriščiūnas. Jis ir nupiešė tas nuotaikingas iliustracijas, taip patinkančias vaikams.

„Filmukuose“ autorė pasakoja penkias skirtingas istorijas. Jos nuoširdžios ir pamokančios. Ir mažas, ir didelis jose gali surasti svarbių dalykų apie draugystę, meilę, gyvenimą. Visi personažai be galo mieli, jaukūs ir linksmi. Knygutėje pilna užduočių, jas susėdusi gali spręsti visa šeimai, o kartu ir susukti puikų filmą.

Besiruošdami susitikimui suspėjome perskaityti knygutę visų klasių mokiniams. Susikonstravome „televizorių“ ir pademonstravome viešniai savo „filmuką“ „Piktieji broliai“. O paskui pakilo rankų miškas ir pasipylė klausimai: „Kodėl kiškutė dryžuota? Kodėl istorija apie meilę? Kodėl knyga pavadinta „Filmukai?” ir t.t.

Rašytoja labai nuoširdžiai atsakė į kiekvieną klausimėlį. Papasakojo, kaip sukūrė pirmą istoriją apie raudoną vežimėlį. Ji buvo liūdna. Reikėjo kurti linksmesnes istorijas. Tada įvyko nutikimas prie jūros, paskatinęs sukurti uodo meilės istoriją.

Rašytoja parodė savo namą. Jis yra nupieštas knygutėje! Papasakojo apie įtemptą savo darbo dieną. Sužinojome, kad ji rašo net sėdėdama eilėje pas dantistą, o kartais jai atrodo, kad ji turi penkias galvas. Sužinojome, kad jos šeima niekada nežiūri televizoriaus. Šeima net neturi jo! Sužinojome, kad dar bus „Filmukai-2“, kad ji nori parašyti knygą ir suaugusiesiems. Ji turi daug pradėtų istorijų…

Tądien, kai rožinė „Happy 365“ mašinytė slidžiu keliu įriedėjo į mokyklos kiemą, mums pavydėjo visi. O kai iš jos išlipo stilinga linksma moteris, sakytum, pavasarinis vėjelis dvelktelėjo. Viešnios veidą nušvietusi graži šypsena neužgeso per visą susitikimą. Esame laimingi, kad turėjome galimybę artimai pabendrauti su Žvaigžde. Esame dėkingi rašytojai už gražius pamokymus, už gražias akimirkas.

 

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė