Alizavos moksleiviai – apie tuos, kurie turi teisę nesijausti kitokiais

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“. Akcijos tikslas – sumažinti socialinę atskirtį tarp negalios paliestų ir nepaliestų. „Aš“ – tai neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios ar artimo sąlyčio su ja, ir „Mes“ turėti –lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys turėti ir turintys teisę nesijausti kitokiu nei kiti.

Sustoję į gyvą skulptūrą išklausėme akcijos himną, Juliaus Omertos dainą „Tu gali“.

„Kai sėkmė nuožmi stovi nuošaly/ Aš tikiu tavim, sese, tu gali!/ Kai tavo kūnas rėkia – negali,/ Patikėk savim, sese, tu gali! “

Mokiniai perskaitė akcijos globėjo, Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus laišką.

„Mūsų neįgalieji bičiuliai – tai neatskiriama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę. Kai tuo tarpu mūsų neįgalieji bičiuliai mūsų valstybę garsina – prisiminkite parolimpines žaidynes, prisiminkime neįgaliųjų laimėjimus mokslo, kultūros srityse ir negalėsime nepripažinti, kad iš neįgaliųjų turi ko pasimokyti likusioji visuomenės dalis – moralinės tvirtybės, atkaklumo, pastangų, siekiant tikslo“, – savo laiške rašo Prezidentas V.Adamkus, kviesdamas visus paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir įrodyti, kad Lietuva – jautrių, socialiai atsakingų ir draugiškų žmonių kraštas.

Akciją mokykloje organizavo Nacionalinio socialinės integracijos instituto Bendraamžių švietimo programos dalyvės, Alizavos mokyklos mokinės Justina Januškaitė, Rugilė Kigaitė ir Aistė Zablockytė. Aktyvios merginos atkreipė mokyklos draugų dėmesį į tai, kad negalią turintys ir jos neturintys žmonės gali lygiaverčiai bendrauti ir kartu veikti.

 

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė