Aktyviausi Nacionalinio diktanto dalyviai – moksleiviai

Šiandien, kovo 2 d., Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, vienuolio pranciškono, buvusio disidento Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“.

Kaip praneša Kupiškio rajono savivaldybė, apie dalyvavimą Nacionalinio diktanto konkurse pranešė 263 asmenys: iš jų – 74 suaugusieji ir 189 moksleiviai.

Čia pat teigiama, kad konkurse dalyvavo 47 Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, 23 – Subačiaus gimnazijos, 22 – Šimonių pagrindinės mokyklos, 16 – Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos ir 15 – Skapiškio pagrindinės mokyklos moksleivių.

Savivaldybės administracijos salėje XI Nacionalinį diktantą rašė penki asmenys.

Apie rašiusiuosius darbo kolektyvuose ir namuose duomenų nėra.

Anykščių rajono savivaldybė nedaugžodžiauja ir pateikia lakonišką informaciją: „Anykštėnai prisijungėme prie šaunios iniciatyvos ir drauge su visa Lietuva rašėme Nacionalinį diktantą!” bei dalinasi nuotraukomis. Tarp rašančiųjų – Anykščių rajono mero patarėjas Dominykas Tutkus.

Kaip praneša Anykščių Jono Biliūno gimnazija, šį kartą savo žinias išdrįso pasitikrinti 162 gimnazistai. „Džiaugiamės tais, kurie neišsigando nosinių ir kablelių ir yra gimtosios kalbos mylėtojai”, – teigia Anykščių gimnazistai.

Rokiškio rajono savivaldybė Nacionalinio diktanto konkursą organizavo rajono Savivaldybės švietimo centre.

Kaip temainfo.lt sakė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Gagiškienė, diktanto rašyti susirinko šeši rokiškėnai. Jos žiniomis, Nacionalinį diktantą rašė Obelių, Pandėlio gimnazijų gimnazistai.

 

Parengė temainfo.lt

Kupiškio ir Anykščių rajonų savivaldybių bei Anykščių J. Biliūno gimnazijos nuotraukos