Aistringas ispaniškas Flamenkas ir lietuviškos sutartinės!

 

Vasario 20 d. 18.00 val. Anykščių menų inkubatorius-menų studija kviečia į spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjerą.Tai unikalus teatralizuotas muzikinis pasakojimas apie flamenko ir sutartinių susitikimą, meilę, jungtuves, medaus mėnesį ir tai, kas iš jų gimsta.

Šis spektaklis – pirmas toks projektas Lietuvoje, apjungiantis temperamentingą flamenko šokį, dainas ir lietuvių sutartines. Šis spektaklis – apie nuolatinį judėjimą ir neišvengiamą tarpusavio ryšių kaitą.

Spektaklyje dalyvauja keturi Ispanijoje garsūs flamenko atlikėjai Javieras Gomezas (gitara, Ispanija), Vicente Gelo (vokalas, Ispanija), Yamuna Henrikues (šokis, Vokietija-Portugalija), Gabriel Aragu (šokis, Čilė), LMTA  teatro ir kino fakulteto, vaidybos trečio kurso studentai (kurso vadovas Oskaras Koršunovas) ir sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“.

Spektaklio režisierė – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė yra žinoma  muzikos, teatro ir  kino meno srityse. Dirbusi su garsiais Lietuvos menininkais, tokiais kaip Eimuntas Nekrošius, Vladimiras Čekasinas, Jonas Vaitkus, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, dalyvavusi daugelyje tarptautinių projektų, B.Bublytė atvėrė savarankiško kūrybinio kelio puslapį. Po kelionių ir studijų Ispanijoje ji tapo pirmąja lietuve, gebančia supažindinti su cantejondo flamenko stiliaus paslaptimis, iš naujo pažvelgti į savosios kultūros lobius. Ir lietuvių sutartinės, ir ispanų flamenkas yra įtraukti į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

 

Pažintį su ispanų flamenku pratęs Flamenko filmų festivalio filmai

Vasario 21 d. 17.00 val. – „Flamenko moterys“

19.00 val. – „Flamenko mokykla“

Vasario 22 d. 15.00 val. – „Flamenko ištakos“

17.00 val. –  „Los Tarntos“

 

Bilietus į spektaklį ir  į filmus galima įsigyti Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje (J.Biliūno g. 53, Anykščiai). Telefonai pasiteiravimui: 8 381 20190, 8 614 51616.

 

Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos inform.