Afrikinis kiaulių maras artėja

2014-08-06 nustačius Afrikinį kiaulių marą Utenos rajone, Anykščių rajonas paskelbtas padidintos rizikos teritorija.

Šiai dienai rajone deklaruota 363 kiaulių bandų, kuriose laikoma 20820 kiaulių. Jas privaloma deklaruoti du kartus per metus – sausio ir liepos mėnesiais, tačiau šiai dienai ne visų ūkių kiaulės deklaruotos.

Gyventojus, dar nedeklaravusius kiaulių, prašome kuo skubiau tai padaryti atvykus į Anykščių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (Žvejų g. 76, Anykščiai) ar pas privatų veterinarijos gydytoją.

Primename, kad visi kiaulių laikytojai privalo laikytis Biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose . Gyventojai, laikantys kiaules, turi kasdien patikrinti savo kiaules dėl neįprastų požymių ar elgesio, stebėti naujai įsigytų kiaulių sveikatos būklę; izoliuoti sergančias kiaules ir nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis. Draudžiama laikyti kiaules lauke, jas šerti virtuvės atliekomis, kadangi tai – pagrindinis galimo užkrato šaltinis. Neleisti į kiaulių laikymo vietą pašalinių asmenų ar transporto priemonių.

Informuojame, kad kiaulių laikytojai privalo nedelsiant informuoti Anykščių VMVT (tel.: 8 682 51397, 8 610 14588, 8 381 59268) ar privatų veterinarijos gydytoją apie kiekvienos kiaulės nugaišimą.

Anykščių VMVT informacija