„Adventur 2017″ parodoje rokiškėnai kvietė į svarbiausius metų renginius

„Hermancijos duonelėje” – Rokiškio istorijos dalis

Sausio 20–22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko tradicinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2017″. Šiųmetė tema „Paragauk pasaulio. Paragauk Lietuvos” sukvietė nacionalinio paveldo puoselėtojus.

Rokiškėnai sugebėjo reklamuoti ir kulinarinį paveldą, ir vietoves, žymias kulinariniu paveldu, ir renginius, 2017-aisiais vertus aplankyti ne tik dėl malonumo pilvui.

Turbūt ne vieną nustebino Ilzenbergo dvaro kulinarinis paveldas – sūriai, duona, vištienos vyniotiniai, ypatingi miltai.

Nuo Ilzenbergo nelabai atsiliko ir Rokiškio dvaras: Krašto muziejaus darbuotojai parodos lankytojams siūlė „Sūrio kelio”, Senelio Kalėdos meduoliukų dekoravimo” bei „Hermancijos duonelės” edukacines programas. Pastaroji programa visiškai nauja, atgaivinanti paskutiniojo Rokiškio dvaro valdytojo Jono Aleksandro Pšezdzieckio (1877-1944) žmonos Hermancijos kulinarinę išmonę, labai artimą Lenkijos Zakopanės tradicijoms ir dvasiai.

Parodos dalyviai ragavo Kriaunų giros, Jūžintų Jūratės Puslienės duonos, Salų žuvienės, Laimutės Sadauskienės įmonės „Juodupės šakočių”. Pati L. Sadauskienė parodoje nedalyvavo: šiuo metu jį išvykusi į Berlyno tarptautinę  maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodą „Žalioji savaitė 2017“.

 

„Rokiškio karvutės“ išdalinta 13 kg

Kaip temainfo.lt sakė Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė, penktadienį ir šeštadienį parodą gausiai lankiusiems moksleiviams, seniūnijų žmonėms bei vilniečiams rokiškėnai dalino UAB „Daivida” saldainius „Rokiškio karvutė” – po saldainį už kiekvieną teisingą atsakymą. Visi klausimai – apie Rokiškio kraštą: „Kokie didikai valdė Rokiškį?”, „Koks pirmojo rokiškėno medžiotojo vardas?”, „Kas pirmoji Europoje rašytoja moteris?”, „Kur yra vienintelis rajone prakartėlių muziejus?” ir t. t.

– Suskaičiavome, kad buvo išdalinta apie 13 kg „Rokiškio karvutės“ saldainių, o tai yra apie 600 vienetų. Saldainiai buvo duodami už teisingą atsakymą, o už bandymą spėti žmonės gavo po kalendoriuką ar atvirlaiškį su Rokiškio krašto vaizdais, arba kitą turizmo leidinį. Vertinant tai, kad ne kiekvienas, domėjęsis Rokiškiu, dalyvavo loterijoje, dalyvių skaičius dar įspūdingesnis. Galima įsivaizduoti, kiek buvo susidomėjusiųjų mūsų kraštu,– sakė L. Valotkienė.

 

Rokiškėnų laikraštis – ne tik „Adventur`ui”

Rokiškėnai reklamavo ir 2017-ųjų renginius, į kuriuos kviečiama visa Lietuva. Tai Senelio Kalėdos rezidencijos sezono atidarymas lapkričio pabaigoje, rugpjūčio pirmą savaitgalį planuojamos Kazliškio „Kazlėkinės”, Rokiškio krašto muziejaus edukaciniai renginiai.

Bajorų kaimo kultūros centro lėlių teatro ČIZ aktorės Dalia Ziemelienė, Nadiežda Ivanova ir Nijolė Čirūnienė vaikštinėjo po visą parodos paviljoną ir kvietė Lietuvą į gruodžio mėnesio Bajoruose vyksiantį „Besmegenių linksmadienį”. Kai kas pyko ant aktorių: po parodą vedžiojasi šunis! Ir tikrai – toks „įžūlumas” leidžiamas tik lėlininkams.

Sužavėjo rokiškėnai ir specialiai „Adventur 2017″ parodai išleistu 8 psl. laikraščiu. Jame – apie muziejaus prakartėlių kolekciją, edukacinius renginius, Senelio Kalėdos Rokiškio rezidenciją, Ilzenbergo ir Rokiškio dvarus…

– Laikraštis jau išverstas ir į latvių kalbą – jį vešimės į Rygos tarptautinę turizmo parodą „Balttour”, – temainfo.lt sakė direktorė L. Valotkienė.

 

Dalinosi įspūdžiais ir planais

Parodos stendą padėjo rengti Ilzenbergo dvaras, seniūnijos, Kultūros centras. Kaimo turizmo sodyba „Žiogelis” paskolino puikų tentą su Sartų ežero vaizdu; viršuje puikavosi užrašas „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019″. Direktorė L. Valotkienė buvo pasipuošusi marškinėliais, papuoštais šio artėjančio įvykio logotipu.

Lankytojai noriai vartė Panemunėlio ir Kamajų monografijas, ieškojo jose savo giminaičių pavardžių. Bent keli skambino į užsienį ir pranešė: „Jūs paminėti monografijoje!”

Rokiškėnų stendą aplankė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

Sekmadienis buvo skirtas patirčiai dalintis: pritilo paroda, jos dalyviai lankė vieni kitus, dalinosi įspūdžiais ir planais.

Kaip skelbia litexpo.lt, „Adventur” šiemet švenčia penkerių metų gimtadienį. Tai sparčiausiai auganti LITEXPO rengiama tarptautinė paroda. Per penkerius metus jos dalyvių skaičius išaugo 91 proc., lankytojų skaičius – 52 proc., joje dalyvaujančių pasaulio šalių – daugiau nei du kartus. Pirmoje „Adventur”  parodoje dalyvavo 11 šalių, 2016 m. – 26 , o 2017 m. – 300 dalyvių iš 29 šalių. Tarp jų – net 50 Lietuvos miestų ir miestelių.

 

Rita Briedienė

Rokiškio TTAIK centro nuotraukos

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/rokiskis_170123.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_6.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/01/2017_rokiskis_litexpo_8.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]