Adomynės – Lietuvos mažosios kultūros sostinės Panevėžio apskrityje – inauguracija

Bus tapatinama su sostine

Šiandien, sausio 5 d., Kupiškio rajono Adomynės kaimo bendruomenė atšventė šių metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės Panevėžio apskrityje inauguraciją.

Visus šiuos metus Adomynė jau ir bus tapatinama su sostine – kaip sugebės atkreipti visuomenės dėmesį, kokio dėmesio sulauks pati bendruomenė.

Šio Kupiškio ir Anykščių paribio kaimo bendruomenė jau ir šiaip neblogai žinoma visai Lietuvai savo mediniu rekonstruotu, eksponatais praturtintu dvaru, puikiai tvarkoma aplinka, papuošta ir paįvairinta laisvalaikio įrenginiais, išvalytu autentišku dvaro tvenkiniu. Puikiai Adomynę reprezentuoja ir edukacinės programos, gidų kursus baigusių bendruomenės pirmininkės Virginijos Pakalniškienės ir kultūros specialistės Rimos Lapėnienės istorijų turtingumas, tradicinės šventės bei dvaro vaišingumas pagrabinėmis bandelėmis. Lietuvos kultūros taryba šiemet neatsitintinai būtent Adomynę paskelbė Mažąja kultūros sostine Panevėžio apskrityje.


Pasveikino trys karaliai

Nedidukė tokiam renginiui, bet vis dėlto pilnutėlė dvaro menė šventė Mažosios kultūros sostinės inauguraciją. Tebepuošė menę Kalėdų eglė, jaukūs didžiuliai žibintai. Labai tiko ir trys puošnūs karaliai Kasparas, Baltazaras ir Merkelis, kuriuos įprasmino rajono Savivaldybės administracijos Kultūros švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, meras Dainius Bardauskas ir Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius. Kaip sakė bendruomenės pirmininkė V. Pakalniškienė, dovanų karaliai atnešė aukso, smilkalų ir miros. Labiau, žinia, būtų tikęs smėlis: tokiu slidžiu, išvažinėtu, nebarstytu keliu važiuojant į sostinę ir telieka keikti visus tris karalius, betgi bendruomenė jiems irgi įteikė dovanų.

Kartu su Mažosios kultūros sostinės vėliava Pasvalio rajono Vaškų kaimas – 2018-ųjų Mažoji kultūros sostinė Panevėžio apskrityje – atsiuntė adomyniečams didžiulį kepalą: čia pat jis buvo raikomas ir dalijamas.


Tebūna pilnas dvaro parkas

Ar Lietuvos mažosios kultūros sostinės statusas turės įtakos rajono ir šalies valdžių sprendimams skirti Adomynės dvaro išorės remontui lėšų? Tikėtina. Rudenį čia lankęsis Premjeras Saulius Skvernelis nieko nežadėjo, bet atsilaupiusias sienas matė.

Ar į šio kaimo veiklą sugebės įsitarpuoti visas rajonas, kurio vardą Adomynė šiuo metu garsina, ar sostinė taip ir gyvuos kelių žmonių asmeninėmis iniciatyvomis? Tai parodys 2019-ieji.

– Esam visai maži, bet pas mus jauku, – sakė V. Pakalniškienė.

Žinia, šiek tiek keista: nuostabaus Nidijos Sankauskienės ir Sandros Guginienės dueto „Duo“ klausėsi žmonės striukėti kailiniuoti… Bet netruks pavasaris, prasidės kiti Mažosios kultūros sostinės renginiai. Visi jie surašyti adomyniečių šių metų kalendoriuje. V. Pakalniškienė kvietė vėl juose dalyvauti, atvykti kartu su šeimos nariais, draugais ir bičiuliais.

– Te susirenka žmonių pilnas dvaro parkas, – sakė ji.

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_2.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_adomyne_mazoji_kulturos_sostine_7.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos