A. Vagonis: kai gali būti drakonu, reikia būti drakonu

 

2017 m. birželio 26 d. Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis su Šiaurės Rytų Kinijos Harbino miesto Savivaldybės meru Song Xibin pasirašė partnerystės sutartį.

„Pasirašyta sutartis sudaro plačias galimybes Rokiškio rajono verslininkams, Savivaldybės, jos įmonių, įstaigų darbuotojams bendradarbiauti verslo, prekybos, mokslo ir technologijų, kultūros, sporto, švietimo, sveikatos ir kitose srityse“, – teigia rokiskis.lt.

Harbine A. Vagonis viešėjo su Lietuvos delegacija: ambasados Kinijoje patarėju Ryčiu Sakalausku, Lietuvos vyriausiuoju archyvaru Ramojumi Kraujeliu, Lietuvos centrinio archyvo direktoriumi Daliumi Žižiu, Vilniaus universiteto doc. Dalia Bukelevičiūte, Rokiškio rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiąja specialiste Vilma Mečiukoniene.

Su miesto Savivaldybės meru Song Xibin buvo aptarti keli klausimai: teminio parko Rokiškio mieste įkūrimas, mokytojų ir moksleivių mainų galimybės, medicinos personalo, meno srities profesionalų gerosios patirties sklaida, ekologiškos produkcijos eksporto galimybės. Sutarta tęsti užsimezgusius ryšius, juos plėsti į trišalį bendradarbiavimą – įtraukiant Latvijos Daugpilio miestą, su kuriuo ir Rokiškis, ir Harbinas yra pasirašę partnerystės sutartis.

Lietuvos delegacija lankėsi Harbino miesto savivaldybėje, viešojoje bibliotekoje, archyvuose, darželyje, mokykloje. Svečiai turėjo galimybę pabendrauti su Savivaldybės, bibliotekos darbuotojais, mokytojais, mokiniais,  trumpai papasakoti apie Rokiškį, aptarti abiejų miestų ateities bendradarbiavimo perspektyvas.

Daugiau nei 10 milijonų ‎gyventojų turintis Harbinas garsėja maisto, aviacijos, chemijos pramone. Lietuvą ir Harbiną sieja ypatingi istoriniai ryšiai: XX a. pradžioje miestą statė gausi lietuvių bendruomenė.

Meras A. Vagonis išreiškė viltį, kad Harbine rokiškėnų sūris taps taip pat žinomas, kaip iki šiol šio miesto gyventojų mėgstama lietuviška rūkyta dešra „Litausi” (litovski), kurią išpopuliarino Čiurino konditerijos fabrikas Harbino klestėjimo metais.

Savo socialinėje paskyroje „Facebook” apie šią kelionę meras A. Vagonis rašo: „Visada reikia būti savimi… išskyrus – kai gali būti drakonu, reikia būti drakonu. Ačiū rajono administracijos komandai, kuri daug dirbo, kad sutartis būtų pasirašyta.”

 

rokiskis.lt ir cn.mfa.lt inf. ir nuotraukos