Trickeriai – filosofuojantys šokliai

Kupiškėnai trickeriai yra įsikūrę Kupiškio jaunimo centre (KJC). Į treniruotes susirenka 4-5 vaikinai. Jie kviečia prisijungti naujokus, žinoma, ir merginas: treniruotėms nupirkti didžiuliai čiužiniai, todėl vartaliotis ir kristi – ne taip ir baisu.

Rimvydas – virš Norvegijos slėnių

„Tricking“ – subkultūros dalis.Tai gimnastikos, akrobatikos ir kovos menų derinys, tapęs gatvės sporto šaka. Jos atstovai vadinami trickeriais. Įvairiausiems triukams atlikti jie nenaudoja jokių priemonių: įspūdingi sportiniai elementai kuriami tik savo kūnu. Priklausomai nuo to, kokie atliekami triukai, trickingas skirstomas į kelias rūšis: kickai, twistai, flipai.

Temainfo.lt kalbintas trickingo entuziastas kupiškėnas Rimvydas Slapšinskas dar prieš keletą metų buvo susidomėjęs parkūru. Šios sportinio tipo veiklos pagrindinis principas – kuo greičiau ir kuo efektyviau įveikti distanciją. Parkūras – tai tarsi žinojimas, kad tavo kelyje nėra fizinių kliūčių, o yra tik puikus išmanymas, kaip jas įveikti.

Parkūras – trickingo dalis. Taigi trickinge Rimvydas – nebe naujokas. Kas sunkiausia veikloje, kuri apima visas sporto ir net kai kurias meno šakas?

„Nėra paprasta įveikti baimę. Žinai, jog darydamas sudėtingą salto gali labai nepatogiai nukristi ir susižeisti. Privalai įveikti emocinius dalykus. Tačiau tobulai išmokti atlikti pratimą nereiškia, kad tau neišvengiamai teks kristi daug kartų. Visa esmė – suprasti atlikimo techniką. Turi žinoti, kaip ir kiek atsispirti nuo žemės, kaip ore mostelti ranka, kryptelki pečiais arba visu kūnų, kad tu atliktum pratimą. Trickeriai dažnai net ne treniruočių metu kuria pratimus. Atitrūkęs nuo žemės kūnas akimirkai atsiduria nesvarumo būklėje: žinojimas, kaip tokioje būsenoje kontroliuojami judesiai, ir leidžia trickeriui modeliuoti triukus dar esant ant žemės. Taigi trickingas – dar ir kūryba“, – pasakojo Rimvydas.

Martynas Alekna (iš kairės), Rimvydas Slapšinskas, Simona Vogulytė, Deividas Alekna, Simas Jankauskas

Stebint trickerių triukus labiausia į akis krinta jų šoklumas. Pats trickeris puikiai supranta šoklumo riziką: R.Slapšinsko bei jo kolegų – Simo Jankausko, Deivido Aleknos ir Martyno Aleknos – sumanymas parengti ir įgyvendinti projektą „Zero Gravity“ Kupiškiui padovanojo puikius 7 sportinius čiužinius (keturis – 15 cm, ir tris – 5 cm storio). Juos sustūmus vieną šalia kito formuojama puiki trickingo arena. Mokytis triukų ant čiužinių saugu.

Projektą – jo vertė apie 5 450 eurų – finansavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra „Veiklus jaunimas“, jį rengti paskatino KJC specialistė Simona Vogulytė.

Tikrasis trickeris savo išmonę demonstruoja gatvėje, ant asfalto. Saugių triukų verta mokytis ir iš kitų. Tad susitikti su kolegomis ir dalintis patirtimi svarbu kiekvienam šios subkultūros atstovui.

Kupiškėnai vyko į susitikimus su Panevėžio, Vilniaus trickeriais. Stiprūs šios subkultūros atstovai – alizaviečiai. Kupiškėnai  žada surengti baigiamąją projekto „Zero Gravity“ šventę, pasikviesti į ją bendraminčių.
Trys iš keturių trickingo entuziastų šiemet baigia mokyklą ir paliks Kupiškį. Todėl Rimvydas, Deivydas ir Martynas laukia drąsių moksleivių, kuriems noriai perteiks žinias ir trickingo filosofiją.

 

temainfo.lt
R.Slapšinsko asmeninio archyvo nuotraukos