Plojimai – Kupiškio kultūros centro direktorės ataskaitai

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė

Balandžio 28 d. – kaip ir kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį – posėdžiavo Kupiškio rajono taryba. Posėdyje dalyvavo 22 rajono Tarybos nariai: nariai Zigmantas Aleksandravičius (visuomeninis rinkimų komitetas „Kupiškio kraštą keiskime kartu“) ir Virginijus Andrijauskas (Darbo partija) posėdžio pirmininkui merui Dainiui Bardauskui pranešė nedalyvavimo priežastis. Manyta, kad Žilvinas Aukštikalnis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) į posėdį vėluos, bet jis taip ir nepasirodė.

Rajono Taryba apsvarstė 40 klausimų ir priėmė jų sprendimus. Tai buvo veiklos ataskaitų tvirtinimo posėdis. Tarybai tvirtinti jas pateikė Kupiškio rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija, Visuomenės sveikatos biuras, Viešoji biblioteka, Etnografijos muziejus, Jaunimo, Kultūros bei rajono Turizmo ir verslo informacijos centrai, uždarosios akcinės bendrovės „Kupiškio komunalininkas”, „Kupiškio autobusų parkas”, „Kupiškio vandenys”, viešosios įstaigos Kupiškio ligoninė, Pirminės asmens sveikatos priežiūros centras; pastarojo patvirtintas paslaugų sąrašas ir indeksuotos kainos.

Tarybos nariai pagyrė UAB „Kupiškio vandenys” ataskaitą; ji išsami ir tilpo į 6 puslapius. Kitos įstaigos išsiplėtė per 30 psl., o tokias šūsnis perskaityti ne taip ir paprasta. Be to, „Kupiškio vandenys”  – vienintelė pelninga Savivaldybės bendrovė.

Anot Tarybos nario Algirdo Valiušio, net atsistojus derėtų tvirtinti Kupiškio kultūros centro ataskaitą. Pasikeitimai Kultūros centre – labai į gerą pusę. Tiesa, teko atsakyti ir į klausimą, ar nepersistengta dėl bilietų kainų. Į tai paaiškinta: Kultūros centro renovacija nepalietė scenos, buvo momentas, kai joje tapo nesaugu dirbti – nemažai kainavo scenos įrangos remontas, be to, skaičiuojama kiekvieno renginio sąmata – jis turi atsipirkti; jei brangesni bilietai, tai ir renginys yra kokybiškai brangesnis.

Anot Tarybos narės Skaistutės Paulauskienės, Kultūros centro renginiuose ji vis dažniau mato žmonių, kurie anksčiau čia neužsukdavo.

Patvirtinus Kultūros centro ataskaitą jo direktorė Jolita Janušonienė buvo palydėta plojimais.

Patvirtinti sprendimų projektai dėl Subačiaus gimnazijos, Antašavos, Adomynės ir Rudilių Jono Laužiko pagrindinių mokyklų vidaus struktūros pertvarkos ir pavadinimo keitimo.

Nuo rugpjūčio 31 d. likviduojamas Subačiaus gimnazijos Lukonių skyrius; nuo rugsėjo 1 d. Antašavos ir Adomynės pagrindinės mokyklos taps mokyklomis-daugiafunkciais centrais, Rudilių Jono Laužiko pagrindinė mokykla  bus pakeista į universalų daugiafunkcį centrą, o 2018 m. Salamiesčio pagrindinė prijungiama prie Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos ir tampa progimnazijos skyriumi.

Pritarta projektui „Neformaliojo vaikų švietimo plėtra Lietuvos savivaldybėse”.

Kaip kasmet, taip ir šiemet, Kupiškio rajono taryba nuo vietinės rinkliavos mokesčių atleido visureigių klubą „35 COLIAI” ir VšĮ „Kupiškio auto-moto sportas”.

Kupiškio rajono savivaldybės atstovais į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių suvažiavimą buvo pasiūlyti  Z.Aleksandravičius ir Jonas Jarutis. Rajono vadovo teise į suvažiavimą vyks ir meras D.Bardauskas.

Patvirtintos Kupiškio rajono savivaldybės Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatos.

Tarybos narys Leonas Apšega teiravosi, kodėl verslui tebus paskirstyta 1 000 Eur.

Ankstesnioji valdžia šį fondą buvo panaikinusi, dabar jie atkurtas ir anot mero D.Bardausko, iki finansinių metų pabaigos lėšų šiam fondui, galbūt, atsiras ir daugiau. Į šią paramą jau pretenduoja keletas jaunų verslininkų.

Tarybos nariai patvirtino 2016-2018 metų strateginį veiklos planą. Jis išdėstytas 132 puslapiuose, kurių 60 – rajono statistiniai duomenys.

L.Apšega teiravosi, ar reikėjo tokio skrupulingumo renkant duomenis.

Bene pirmą kartą Strateginį planą rengė patys kupiškėnai  – Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyrius. Jo vedėjas Arūnas Valintėlis sakė, jog Kupiškio rajono strateginį planą buvo rengtas remiantis metodiniais nurodymais.

Strategija buvo patvirtinta vienbalsiai.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.