Kupiškio ligoninės Vaikų ligų skyrius eis atostogų

Kaip skelbia Kupiškio rajono savivaldybė, nuo liepos 4 d. iki rugpjūčio 9 d. nedirbs VšĮ Kupiškio ligoninė Vaikų ligų skyrius – nebus teikiamos stacionarinės paslaugos. Šiuo laikotarpiu Kupiškio rajono vaikams skubių ir neskubių ambulatorinės pagalbos paslaugų neteiks ir Priėmimo, Reanimacijos intensyviosios terapijos, Dienos chirurgijos skyriai.

Apie tai temainfo.lt pakalbino Kupiškio rajono savivaldybės vicemerą Aurimą MARTINKĄ.

– Kuo šis laikas ypatingas VšĮ Kupiškio ligoninė?

– Tai atostogų metas. Tokia šio skyriaus atostogų praktika įdiegta prieš ketverius metus, ligoninė ją taiko iki šiol.

– O ką su sergančiu vaiku daryti?

– Apie Vaikų ligų skyriaus atostogas informuotas Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, Greitosios medicininės pagalbos skyrius, Respublikinė Panevėžio, rajoninės Pasvalio, Rokiškio, Anykščių, Biržų ligoninės. Kupiškio greitosios transportu ligoniukas nedelsiant būtų išgabentas į kurią nors iš šių ligoninių.

– Teko kalbėti su VšĮ Rokiškio ligoninė Vaikų ligų skyriaus vedėja Virginija Černiauskaite: skyrius neužsidaro atostogų, vaikams gali būti suteikiamos chirurgo ir kitos paslaugos. Kupiškis atostogų praktika naudojasi, turbūt, dėl gydytojų stokos?

– Kupiškis – kaip ir Rokiškis – turi skyriaus vedėją, penkis budinčius gydytojus. Mūsų Vaikų ligų skyriuje dirba aštuonios slaugytojos, vienas techninio personalo asmuo, todėl grafiką, be abejo, pavyktų sudėlioti. Tačiau įvertinta ir tai, kad vasarą vaikų sergamumas yra mažas; štai pernai stacionarių paslaugų nė neprireikė.

Kiek „piko” metu skyrius gali priimti ligoniukų?

– Mūsų ligoninės Vaikų ligų skyriuje yra 10 lovų: penkios – stacionariam gydymui, penkios – stebėjimui.

 – Ar atostogaus ir kiti Kupiškio ligoninės skyriai – Reanimacijos, Vidaus ligų?

– Ne. Šie skyriai turi daugiau gydytojų – jie ir personalas atostogaus sudarytu grafiku.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.